Kağıthane'de Kongre Heyecanı

CHP’de delege ve kongre seçimlerinin başlamasına az bir süre kala sokaklar şenlenmeye başladı.

Kamuoyu şu sıralar İstanbul seçim sonrasına odaklandığı için, siyaset gazetelerin iç sayfalarında küçük haberlere hapsedilmiş durumda. Kağıthane ilçe örgütü, ilçe başkanının kim olacağı konusunu bir tarafa bırakıp,"Büyükşehir bizim" diyerek kendilerini ve yakınlarını belediyeye işe sokma telaşı içinde kendilerini buldular.

Uzun zamandır İstanbul'da siyaset yapan, gazetecilik yapan biri olarak ben ilçe başkanlarının örgütüne iş bulacağına işe yerleştireceğine inanmayan biriyim. İstanbul Kongresi'nde ellerindeki "iş" silahını kullanarak bir kaç kişinin ağzına bal sürecekler, hepsi bu kadar diye düşünenlerdenim.

Toplum içinde belediye başkanlığı, milletvekilliği gibi görevleri daha iyi yapabilecek bilgili, eğitimli ve donanımlı insanları önü kesilmesinden dolayı, sokaktaki saygın vatandaş siyasetten soğuyor. Bu nedenle siyasette bir yerlere gelmeye çalışan liyakat sahibi emekçiler de birilerinin piyonu olduğunu anladığı vakit bu işten hepten tiksiniyor.

Gelelim Kağıthane siyasetine,

Kağıthane'de ne zaman delege seçimi, ilçe başkanı seçimi olursa ben çok eğleniyorum. Hele adı;  "Gizli Toplantılar" var ya çok gizlidir harbiden, toplantıya 5 kişi katılıyorsa katılanların 3 tanesi mutlaka beni arar bilgi verir tabi adı üstünde gizli toplantı!  Hele bir de; " Kasım bize 5 dakika musade eder misin"  diyenler var ya toplantıya katılanların hepsi arar bilgi verir ne konuşulduğuna dair dedik ya gizli toplantı. Kağıthane'nin gizli toplantıları genelde böyledir.

Adaylar kim ?

Bence kimin olduğu değil, sonuca kim ulaşacağı önemlidir.

Özünde düzgün eğitimli olmasına rağmen yıllardır bir çizgi  bir ekip yakalayamayan, yol yürüdüklerinde hep zarar gören, Kendi mahallesinde delege olur mu bilmiyorum ama Ahmet Özdemir adayım diye dolaşıyor. Şansı ne diye sorarsanız, adaylaşmak için 40 imzayı bulamaz. Eğer şu anda fotoğraf verdiği kişilerden uzaklaşırsa, bence beceremez uzaklaşamaz. Ahmet Özdemir'den iyi bir ilçe yöneticisi olur.

Gültepe gurubu olarak adlandırdığımız Bülent Karakaş  -  Çetin Özcan ekibi şu anda etrafta en güçlü ekip olarak görülüyor. "12 mahalle ile el sıkıştık" diye son görüşmemizde benimle paylaştılar. Adayları ise büyük ölçüde Çetin Özcan - Şafak Kır.

Ali Yavuz, Hikmet Yıldız, Kemal Öner grubu ise yoğun bir görüşme trafiği  yaşanıyor neredeyse her kesim görüşme talep ediyor ve görüşüyor. (Sözde özel ve gizli toplantı)  bu ekibin adayı ise çok az.Ya Ender Aktaş  ya da Saniye Yurdakul gibi görünüyor. Hiç kimse olmazsa ben aday olurum diyen Kemal Öner var. İkinci ihtimal Gültepe ekibiyle iş birliği yapmak. Zaten dirsek temasları sürüyor.

Çağlayan ekibi şu anda çok sessiz benim görüşüm Gültepe gurubu ile birleşme yoluna gidebilirler.

Gelelim efsane ekibe, ben baştan beri inatla eski ilçe başkanı Mehmet Ali Yüksel aday olduğunu söylüyorum ve  yine aynı noktada duruyorum. Çünkü siyaset yapmak için kendi İlçesi'nde güçlü olması gerekiyor. ikinci bir seçenek var mı?  tabi ki var. mesela mevcut ilçe başkanı Cihan ilim Yeşildağ.  Başkanlığa devam edip, Mehmet Ali Yüksel'i İstanbul il başkan yardımcılığına yollama ihtimali yüksek. Kazanma ihtimalleri bence sıfır. 

Aslında bu konuda yazacak çok şey var fakat, İlhami Özel , Cihan İlim Yeşildağ ve  Emir Engin gibi çok değer verdiklerim benim aracın el frenini çekiyor ve ben durmak zorunda kalıyorum.

Siz yine beni takip edin,

Bu kafa yapısı bizlerde olduğu sürece

Dosttun düşmanın,

 "ALÇAK"  dediğin siyasi dosttun olur.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.