1. HABERLER

  2. Kemal Kılıçdaroğlu Valiyi Topa Tuttu!
Kemal Kılıçdaroğlu Valiyi Topa Tuttu!

Kemal Kılıçdaroğlu Valiyi Topa Tuttu!

Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu'nun, Abant Platformu'ndaki sözlerini sert bir biçimde eleştiren Kılıçdaroğlu, valiyi topa tuttu! 'O vali bindiği arabaya Türk bayrağını çekemez artık, o koltukdan inmeli' dedi

A+A-

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti hükümetinde valilerin halka değil, AK Parti'ye hizmet ettiğini öne sürerek, ''AK Parti'nin valisi, AK Parti'nin valisi olarak kalıyorsa, AK Parti'ye hizmet etmeyi devlete hizmet etmek olarak algılıyorsa o vali o koltuktan inmelidir. O vali bindiği arabaya Türk bayrağını çekemez artık'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Antalya'nın Kemer ilçesindeki Çınarlı Kavşağı'nda parti otobüsünün üzerinden vatandaşlara seslendi.

Kemer'in, Türkiye'nin göz bebeği olmasına rağmen esnafın turizmden hak ettiğini alamadığını belirten Kılıçdaroğlu, turistlerin, ''her şey dahil'' sistemi yüzünden otellerin dışına çıkmadığını söyledi.

Halkın iktidarını sağlamaya yemin ettiklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, ''Halkın askerleri olacağız. Halkla beraber yola çıkacağız. Bütün sorunlarını dinleyeceğiz.

Hiç kimseyi ötekileştirme lüksümüz yok. Herkese saygı göstereceğiz ve bu insanlarımızı kazanacağız'' dedi.

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Recep Bey, 'Ülkeye demokrasi' dedi, demokrasinin içini boşalttı, 'Özgürlük' dedi, özgürlüğün içini boşalttı, 'Hak' dedi 'Hakkın içini boşalttı. Tekel işçileri hak aradı, biber gazı, cop, soğukta havuza atıldılar.

'Demokrasi' dediler, şimdi vatandaşımız telefonla konuşmaktan korkuyor. Bu nasıl demokrasi, bu nasıl gelişme? Bütün bunları ters yüz edeceğiz.

Recep Bey'in bir hedefi var, 'Acaba bir AK Parti devleti kurabilir miyiz?' diye. Yargıyı ele geçirecek, valileri ele geçirecek, hayatın her alanını ele geçirecek ve baskı yapacak.

Şuradan açıkça söylüyorum: AK Parti döneminde valiler AK Parti'ye hizmet ediyor halka değil. Bizim dönemimizde valiler halka hizmet edecek, iktidara değil.''

KIRKLARELİ VALİSİ'NE ELEŞTİRİ

Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu'nun, Abant Platformu'ndaki sözlerini de eleştiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

''AK Parti hükümetinden bekliyoruz. Bakalım o değerli vali için ne yapacak. AK Parti'nin valisi, AK Parti'nin valisi olarak kalıyorsa, AK Parti'ye hizmet etmeyi devlete hizmet etmek olarak algılıyorsa o vali o koltuktan inmelidir.

O vali bindiği arabaya Türk bayrağını çekemez artık. İçişleri Bakanı o valiyi orada tutacaksa, arabasına AK Parti bayrağı asmalı, AK Parti bayrağıyla gitmeli o vali.

Onun için sonucunu bekliyoruz, hep beraber bekleyeceğiz. Valiler devletin valisidir, siyasi iktidarın değil. İktidardan daha fazla iktidara yağcılık yapmak valilere yakışmaz. Devletin memuruna da yakışmaz.''

KONYAALTI BELEDİYESİ BELDİBİ EK HİZMET BİNASI'NI AÇTI

Konyaaltı Belediyesi Beldibi Ek Hizmet Binası'nın açılışını da yapan Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının halkın hizmetinde olduğunu söyledi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in iyi hizmetler yaptığını belirten Kılıçdaroğlu, vatandaşların şikayetlerini belediyeye, hatta Ankara'da genel merkeze iletebileceklerini söyledi.

Beldibi'nin, başta imar planları olmak üzere sorunları olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, bu sorunları halkın çıkarlarını koruyarak çözmenin görevleri olduğunu vurguladı.

Halkın iktidarını kurmaya talip olduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, bir vatandaşın açtığı, ''Siyasetin, siyasetçinin, sermayenin değil halkın başbakanı ol'' pankartına dikkati çekerek, ''Görevimiz halkın iktidarı, halkın başbakanı olmak'' dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.