1. HABERLER

  2. Kılıçdaroğlu AKP'ye Çattı Fındık Sözü Verdi
Kılıçdaroğlu AKP'ye Çattı Fındık Sözü Verdi

Kılıçdaroğlu AKP'ye Çattı Fındık Sözü Verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında Türkiye'nin açılımda ve dış politikada Türkiye'yi hayal kırıklığına uğrattığını söyledi. Fındık üreticilerine devlet koruması sözü verdi. CANLI İZLE

A+A-

 Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:CHP hergün güçleniyor. Aramıza bir yeni vekil daha katıldı. Ahmet Tan her gün biraz daha güçleniyoruz. (Ahmet Tan'ın CHP'ye katılma konuşması yaptıktan sonra Kılıçdaroğlu konuşmasına devam ediyor..)

Bütübn çalışanları ezilenleri bir araya CHP'ye topluyor isek mutlu ve huzurlu bir CHP içindir. Unutmayın yalnızca bu çaba bana düşmüyor. Bu çaba için özel bir emek sergilememiz lazım...

Geçen Hafta Şırnak, Pervari, Çukurca hattında sınırlara kışlaya gittik .Erlerle yemek yedik ...İçinde bulundukları koşulları gördük. Güvenlik güçleri tüm olumsuzluklara rağmen görevinin başındalar. Bunlar huzurlu Türkiye'nin teminatı. Terör bölgeyi olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Sağlıklı adımlar atılmadığını gerekli yatırımların yapılmadığını gerekli yatırımların yapılmadığını ve kaynakların o bölge için kullanılmadığını gördük. Bu da hükümetin bir şey yapmadığını ortaya koyuyor...

Yine o bölgede 50-60-70 yıllardaki doğuyu hatırlatıyor. İşsizlik birinci sırada. AKP'nin bu konuda eksiği vardır. Her sorumluluğu askere havale eden AKP'den kurtulunması gerekiyor.

Ne olduğu belli olmayan açılımla bir siyasal açmazın içerisine düşürüldü. Terörle bir ulusal politika olmalı. Mücadele bir bütündür ve toplumsal uzlaşma ile çözülmeli.

Terör ile mücadele AKP politikaları önlenemez. AKP bu konuda sınıfta kaldı. Değerli vekiller AKP sadece terörde mi başarısız oldu.

Dış politikaya bunlar sıfır sorun diye başladılar. Son Gazze olayına dikkat çekmek isterim... 9kişi yaşamını yitirdi. Nerede ise savaş ilan edilmediği kaldı. Biz hesap soracağız bu konuyla ilgili AKP'ye. Kimsenin kanı yerde kalmayacak...

Uluslararası organizasyonlarda kınama kararı çıkaracaklardı sonuç sıfır. Şehit olanlara ekonomik yardımda sonuç sıfır.

Tam bir hayal kırıklığı tamamı Türkiye'yi yalnız bıraktı. İsrail bırakın Türkiye'yi o benden özür dilesin dedi. Biz bu konu araştırılsın, parlementoda araştırılsın dedik.

Geçen hafta görüşüldü. AKP oyları ile reddedildi. Muhalefete bu konunun araştırılmasını istemeyen iktidar olabilir mi? Önce kendi ülkenizin ilgilenmesin i isteyeceksiniz. Bir kusur kabahatiniz mi var. Onlar iyi biliyorlar. Türkiye'yi bu hale getiren politika böyledir.

Hani Başbakan esti gürledi ya... Bizim bakanla İsrail'in bakanuı kapalı kapılar ardında görüşüyorlar. e görüşüyorlar 'Bizden özür dileyin de bitirelim' diyorlar İsrail de siz özür dileyin dedi.

Bunun sorumlusu kim Recep Tayyip Erdoğan.Buna stratejik derinlikte stratejik boğulma denir. Bizim imajımızı zedelediler. Bu imaj böyle bir politikayı hakediyor mu? Mısır arabuluculukta Türkiye'yi dışladı. Hamas arabulucu olarak Türkiye'yi istiyor. Bütün bunlar AKP politikalarının sonucu... Artık Türkiye'nin dış politikası. Bir anda anlaşma yapıldı. Türkiye ve Brezilya tanıtı. Bir şey söylüyorsa AKP bunun tersini yapacaktır.

Elektrik fiyatlarında indirim yapılacaktı. İndirim 1 Temmuzda yapılacaktı. İndirimden vazgeçildi. Yeniden zam yaptılar. Bu nasıl hükümet halka söz veriyor. Sonra yüzde yüz dönüyor... halkı aldatan siyasal parti sandıkta alaşağı edilir.

Bunlar hesap kitap bilmezler. Halkı düşünmezler. Bunların tek düşündüğü alan vardır. AKP'ye güvenmeyeceğiz. her ilde yaptığımız gibi sanayi odaları ile ticaret borsası yetkililer ile oturup konuştuk. Karadeniz'deki sorun ile Urfa'da fark yok. İşsizlik orada da orda da var. Bunu AKP yapıyor. Bizim amacımız mutlu ve huzurlu Türkiye'yi yaratmak.

Bu felsefeden olaya yaklaştığımızı anlatıyoruz. Karadeniz'deki gezimizde gözlemlerimiz oldu. AKP'nin ikiyüzlü politikalarda göçler var. Fındık üreticisi kötü durumda. Fiskobirlik ölüme terk edilmiş. Biz onlara güvence verdik. Şimdi de kürsüden veriyoruz. Fındık için söz veriyoruz. Fındığı devlet koruması altında üretilecek dedik. Fındık üretiminde dünya birincisiyiz ama fiyatı belirleyemiyoruz. Fiyatı spekülatörler belirliyor. Biz şunu söyledik sözünü verdik. Karadeniz'de fındık borsası kuracağız. Fiskobirlik saydam olacak... CHP iktidarında herkes hesap verecek... Kimse korkmayacak.

AYRINTILAR GELECEK

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.