Küçükçekmece`de Eda Özülkü ile masallar

Küçükçekmece`de Eda Özülkü ile masallar

Küçükçekmece Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında her ay düzenlenen Buket Dereoğlu İle Masal Saati programına bu ay ünlü sanatçı Eda Özülkü konuk oldu

 Programda çocuklar, Özülkü ile şarkılar söylerek, Buket Dereoğlu'ndan masallar dinledi.


Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen ve çocuklarla sohbet halinde devam eden programda, çocuklar Özülkü'ye birbirinden ilginç sorular yöneltti.


Eda Özülkü gelen sorular üzerine eşi ünlü sanatçı Metin Özülkü ile tanışma hikayelerini şu şekilde anlattı: "Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü'nde Metin ağabeyinizle tanıştık. Orayı bitirdikten sonra ben müzik öğretmenliği yaptım, daha sonra beraber albüm çalışmaları yaptık. 7 yıldır yine öğretmenliğe devam ediyorum. "


Magazin programlarında olmayı tercih etmediğini ve bu nedenle televizyona sadece albüm yaptığı zamanlarda klipleriyle çıktığını belirten Eda Özülkü, çocuklarla birlikte Emel Sayın'ın 'Senden Başka' ve Barış Manço'nun 'Arkadaşım eşek' şarkılarını söyledi.


Kanarya İlköğretim Okulu ve Tayfur Sökmen İlköğretim Okulu öğrencilerinin katıldığı programda Buket Dereoğlu, çocuklara dünya klasiklerinden "Alice Harikalar Diyarında" adlı masaldan bölümler okudu. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.