1. HABERLER

  2. Meclis, Haziran ayında gece mesaisi yapacak
Meclis, Haziran ayında gece mesaisi yapacak

Meclis, Haziran ayında gece mesaisi yapacak

TBMM Genel Kurulu, Haziran ayı boyunca gece mesaisine kalacak. Genel Kurul, 18 Haziran'a kadar 8 tasarıyı yasalaştıracak.

A+A-

TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti'nin, Meclis'in çalışma programına ilişkin grup önerisi görüşülerek kabul edildi. Grup önerisine göre bazı kanun tasarı ve teklifleri gündemin ön sıralarına çekildi. Kabul edilen öneriye göre Meclis Genel Kurulu bugün Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın yurt dışı teşkilatında kullanılmak üzere kadrolar ihdas edilmesini öngören tasarının görüşmeleri bitene kadar, yarın ise Maden Kanunu'nda değişiklik öngören tasarı tamamlanıncaya kadar çalışacak.

Genel Kurul, 10 Haziran Perşembe günü Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu Tasarısı, 11 Haziran Cuma günü ise çeşitli kanunlarda değişiklikler öngören Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun teklifinin görüşmeleri tamamlanıncaya kadar çalışacak.

TBMM Genel Kurulu, 15 Haziran Salı günü Kamulaştırma Kanunu'nda değişiklik yapılması hakkında kanun tasarısını, 16 Haziran Çarşamba günü Karayolları Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Tasarısı'nı, 17 Haziran Perşembe günü İller Bankası Anonim Şirketi hakkında kanun tasarısını, 18 Haziran Cuma günü ise Askeri Mahkemeler Kuruluşu ve Yargılama Usulü Hakkında Kanun'da değişiklik öngören kanun tasarısını görüşecek. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.