BELEDİYE BAŞKANI ARAS: "BODRUM'U, 'BODRUM MAVİSİ'NE DÖNDÜRMELİYİZ"

BELEDİYE BAŞKANI ARAS: "BODRUM'U, 'BODRUM MAVİSİ'NE DÖNDÜRMELİYİZ"

İçişleri Bakanlığı'nın kontrollü normalleşme genelgesi,  Muğla İli Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Kurulu'nun kararlarıyla 2 Mart'tan itibaren Bodrum'da da  uygulanmaya başlandı. Herkesin...

İçişleri Bakanlığı'nın kontrollü normalleşme genelgesi,  Muğla İli Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Kurulu'nun kararlarıyla 2 Mart'tan itibaren Bodrum'da da  uygulanmaya başlandı. Herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Aras, "Bodrum'u, vaka sayıları açısından bulunduğu durumdan aşağıya çekmeliyiz, Bodrum'a yakışan Bodrum Mavisidir" dedi.

Yeni normalleşme adımlarının atıldığı günden itibaren Bodrum Belediyesi çatısı altında bir araya gelen Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Otelciler Derneği, Bodrum Tanıtma Vakfı, Kent Konseyi, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası, IMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi ile diğer bazı oda, dernek ve STK'lar ile ortak bir kampanya başlatıldı.

Halkın salgın tedbirlerine uyması yönünde farkındalık oluşturabilmek amacıyla başlatılan kampanya kapsamında, görsel ve işitsel çalışmalar  yürütülmeye devam ediyor.   

Belediye olarak salgın başından bu yana gerekli tüm tedbirleri aldıklarını ifade eden Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras, "2 Mart itibariyle alınan kararlarla yeni bir normalleşme sürecine girdik.  Bununla ilgili tüm ülke vaka sayısına göre belirli renklerde kategorize edildi. Muğla da turuncu renkte yani yüksek riskli iller arasında yer alıyor. Vaka sayılarının artmaması, bölgemizin kırmızı renk kategorisine girmememiz için hepimizin yapması gerekenler var. Sadece kaymakamlık, belediye, kolluk kuvvetleri, zabıta ekiplerinin denetimleriyle değil herkesin kendi öz kontrollerini yapması bu hastalığın yayılmamasında en önemli tedbir olacaktır" dedi. 

BAŞKAN ARAS: "HEPİMİZE ÇOK BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR"

Tablodaki kırmızı rengin maviye dönmek zorunda olunduğunu belirten Başkan Aras, "Aylardır kapalı kalan ve bir ümitle yeniden faaliyetlerine başlayan işletmelerimizin yeniden kapanmaması için hepimize çok büyük iş düşüyor. Bu konu sadece restoranlarımızı, kafelerimizi ilgilendirmiyor. Bu işin bir adım ötesinde turizm sezonu var ve sektördeki birçok işletmenin etkilenmesi söz konusu. O yüzden el birliği ile tedbirlere uyarak turuncu renkten sarıya, maviye inmek zorundayız" diye konuştu.

Hep birlikte kurallara uyarak, aşıçalışmalarının da yaygınlaşmasıyla Bodrum'un güçlü bir şekilde turizm sezonuna gireceğine inandığını söyleyen Belediye Başkanı Ahmet Aras, "Amacımız kimseye ceza vermek değil ancak herkesin kurallara uymasını takip etmek de görevimiz" dedi.

Kaynak: ANKA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.