Münir Özkul öldü mü?

Münir Özkul öldü mü?

Ünlü sinema sanatçısı Münir Özkul'un sağlık durumu nasıl? Münir Özkul'un hastalığı hakkında son gelişmeler..

Habam Sınıfı başta olmak üzere bir çok filmde yer alan Türk Sinemasının usta oyuncusu Münir Özkul yaşıyor çok şükür. Münir Özkul uzun süre hastanede kalmıştı ama hayata tutundu.. Münir Özkul kaç yaşında? Münir Özkul'un hastalığı nedir? Münir Özkul nerede? 
 
Münir Özkul hakkında çıkan öldü haberlerine rağmen hayatta. Bu üzücü haberler hem kendisini hem de yakınlarını çok üzüyor. Münir Özkul çok şükür hayatta. Münir Özkul öldü mü? Münir Özkul yaşıyor mu? İşte merak edilen herşey burada..
 
Münir Özkul 88 yaşında ve hayatına devam ediyor. 
 
İşte Mahmut Hoca'nın hayatı..
 
İstanbul Erkek Lisesi mezunudur. Sanat hayatına Bakırköy Halkevi'nde tiyatro ile başladı. İstanbul ve Ankara'da Devlet tiyatroları ve İstanbul Şehir Tiyatroları'nın oyunlarında rol aldı. Tiyatro Ses, Küçük Sahne gibi özel tiyatrolarda Sadri Alışık, Cahit Irgat, Nevin Akkaya ve Şükran Güngör gibi oyuncularla görev aldı. Rol aldığı Fareler ve İnsanlar adlı oyunun yönetmeni Muhsin Ertuğrul ile tanıştı.
 
Ancak 1950'lerden itibaren rol almaya başladığı sinema filmleri ile asıl ününü kazandı. Özellikle 1970'lerin kalabalık kadrolu ve genellikle Ertem Eğilmez'in yönettiği filmlerde önemli roller aldı. En bilinen rollerinden biri onunla özdeşleşen Hababam Sınıfı serisindeki Özel Çamlıca Lisesi'nin tatlı sert Müdür Yardımcısı Kel Mahmut tiplemesi oldu. 400'e yakın filmde rol aldı. Adile Naşit'le beraber oynadığı filmlerle Türk sinemasının unutulmaz ikililerinden oldu.
 
İlk dönem filmlerinden önemli olarak Edi ile Büdü, Halıcı Kız, Kalbimin Şarkısı, Miras Uğruna, Balıkçı Güzeli; daha sonraki dönemde çekilen kalabalık kadrolu aile filmleri arasında Neşeli Günler, Gülen Gözler, Gırgıriye, Görgüsüzler, Mavi Boncuk, Bizim Aile, Aile Şerefi sayılabilir. Münir Özkul, 1980 sonrası ise dönemin akımı olan video için çekilen pek çok filmde rol almıştır.
 
Televizyon dizilerinin yaygınlaştığı dönemde dizi oyunculuğundan uzak dursa da Uzaylı Zekiye, Ana Kuzusu ve Şaban ile Şirin gibi dizilerde rol aldı. Özkul'a 1998 yılında Kültür Bakanlığı tarafından Devlet Sanatçısı unvanı verildi.. 1998 yılında Hamdi Alkan'ın canlandırdığı "Yarmagül" karakterinin dedesini oynadığı Reyting Hamdi televizyon programında kamera karşısına çıktı.
 
Hayatının önemli bir kısmını alkolle savaşarak geçirdi. 1990'lı yılların ortasında alkolü tamamen bıraktı.
 
Özkul dört kez evlendi ve üç çocuğu oldu.İlk eşi Şadan, ikinci eşi Suna Selen, üçüncü eşi "Tophaneli Örümcek" lakaplı Yaşar ve son 27 yıldır evli olduğu eşi Umman Özkul'dur. Oyuncu ve sunucu Güner Özkul'un babasıdır. Güner Özkul'a göre babası "evlilikten korkmazdı ama boşanamamaktan korkardı".
 
Demans hastalığı ile yaşayan Özkul, 2003 yılından bu yana evinden dışarıya çıkmak ve kimseyle görüşmek istemiyor. Hastalığı yüzünden geçmişe dair birçok şeyi hatırlamıyor ve ölen arkadaşlarının yaşadıklarını sanıyor. Bir aralar "Münir Özkul hayatını kaybetti" haberi dolaşsada sanatçı yoğun bakımda hayat mücadelesi veriyor.
 
Usta sinema sanatçısı Münir Özkul hakkında sürekli öldü,öldüm haberleri sosyal medya üzerinde dolaşıyor.Münir Özkul'un sağlık durumu yatağa bağlı devam ediyor ve usta sanatçı ölmedi hayatta.Kendisine allah uzun ömürler versin diyoruz..
Mahmut Hoca’yı kaybettik, mekanın cennet olsun” haberlerine her gün bir yenisi ekleniyor. Facebook, Twitter gibi dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinde bu haberler her geçen gün daha da artıyor. Amaçları sırf böyle bir paylaşım yapıp sayfalarına yorum almak, neticede sayfalarını beğendirmeye çalışmak olan kişilerin paylaştığı bu haberler Münir Özkul’un ailesinin isyanına neden oldu.
 
Şunu belirtmek isteriz ki Münir Özkul ölmedi, yaşıyor! Fakat 2003 yılından beri tedavisini gördüğü Demans hastalığı nedeniyle bu son günlerde hastanede kalıyor ve tedavisine burada devam ediliyor.
 
Demans halk arasında bunama olarak bilinen bir düşünce bozukluğu hastalığıdır. Beyinde oluşan hasar nedeniyle beynin, yaşının gerektirdiği performansı verememesi durumudur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum