1. HABERLER

  2. Gaziosmanpaşa Hastanesi, nde, sağlık sektöründe iş kazaları konuşuldu
Gaziosmanpaşa Hastanesi, nde, sağlık sektöründe iş kazaları konuşuldu

Gaziosmanpaşa Hastanesi, nde, sağlık sektöründe iş kazaları konuşuldu

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İYYÜ) Gaziosmanpaşa Hastanesi'nde gerçekleşen sempozyuma, alanında uzman kişilerin katıldığı sempozyumda başta sağlık sektörü olmak üzere birçok sektörün iş sağlığı ve güvenliği ele alındı.

A+A-

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İYYÜ) Gaziosmanpaşa Hastanesi'nde gerçekleşen sempozyuma, alanında uzman kişilerin katıldığı sempozyumda başta sağlık sektörü olmak üzere birçok sektörün iş sağlığı ve güvenliği ele alındı.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi olarak bu alandaki çalışmalara katkıda bulunmak, gelişmeleri paylaşmak, sorunları ve sorun önerilerini saptamak, sağlık çalışanlarının sağlıklı ve güvenlikli ortamda çalışmalarına katkı sağlayabilmek amacı ile Sağlık Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumunu 4. Kez gerçekleştirdi.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi, Marmara İş Sağlığı ve Güvenliği (MİSGFED) ve Gaziosmanpaşa Belediyesi iş birliğiyle 4'üncü Sağlık Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu düzenledi. Alanında uzman kişilerin katıldığı sempozyumda başta sağlık sektörü olmak üzere birçok sektörün iş sağlığı ve güvenliği ele alındı. 2 gün boyunca sürecek olan sempozyumda oturumlar halinde 'sağlık sektöründe meslek hastalıkları ve halk sağlığı', 'sağlık sektöründe karşılaşılan riskler, 'hastanelerde acil durum yönetimi' ve 'iş sağlığı güvenliği uygulamaları, 'afet ve acil durumlar yönetimi' konuları masaya yatırıldı.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan İYYÜ Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Emir Tan, "Bu sempozyumla farkındalığı, iş sağlığı ve güvenliği kültürünü yerleştirmeyi amaçlıyoruz. Sağlık çalışanları büyük risk altında çalışıyorlar. Tabi bu risk hastanenin kapısında giren herkesi kapsıyor. Sempozyumda iş sağlığı ve güvenliği, yaralanma, bunların önlenmesi, alınması gereken önlemler, bu kültürün yaygınlaşması gibi konulara değinilecek. Ayrıca afet ve acil durumlar da masaya yatırılacak. Bu da sık rastlanan durumlardan. Burada iş bölümü çok önemli, istenmeyen olaylar olduğunda bilinçli bir şekilde müdahale edip kimsenin zarar görmemesini hedefleniyoruz. Bugün sempozyumda onlara yönelik uygulamalar da olacak" diye konuştu.

Sempozyuma, İYYÜ Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Emir Tan, İYYÜ Gaziosmanpaşa Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Serap Baş, Marmara İş Sağlığı ve Güvenliği Federasyonu Başkanı Ceyhun Targın, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu,Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kara, İYYÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulutin, sağlık sektöründeki yöneticiler ve çalışanlar katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler