Belediye başkan adayı ol. Meclis üyeliğine tav ol

24 saatte bile büyük sürprizlere gebe olan siyaset’de Belediye başkan aday adayları, meclis üyesi aday adayları er meydanına çıkmaya başladı

Belediye başkan adayı ol. Meclis üyeliğine tav ol

Kulislerde ismi geçenlerden, 'ben aday değilim ama halkım istiyor' diyenlere, istemem yan cebime koyun diyenlerden, niyet beyanını ilan edenlere varıncaya kadar, yüzlerce ismin bulunduğu ilçelerde adaylıklarını kamuoyuna duyurmaya başladı. Kısacası adaylık sezonu resmen açıldı.

İstanbul Ses Gazetesi olarak belediye başkan adaylarına çağrıda bulunuyoruz.

Ulaşamayacağı hedefe, gerçekleşmeyeceğinden adı gibi emin olduğu halde belediye başkan aday adayları içinde, başkanlığa talip olup, belediye meclis üyeliğine razı olacakların sayısı küçümsenmeyecek oranda.

Gelin bağlı bulunduğunuz ilçe örgütüne gidin, belediye başkan adayı olamazsam. meclis üyesi adayı asla olmayacağım diye açıklama yapın, bir yazılı beyanatınız olsun.

BİZİM SÖZÜMÜZ ÇAĞRIMIZ GERÇEK ADAYLARA DEĞİL

Ancak bir de madalyonun diğer yüzüne bakmak gerek. Kuşkusuz, adaylık düşünenlerin içinde gerçekten aday olacağına inanan çok sayıda isim var. Yani; yaptıklarıyla, duruşlarıyla,   yetenekleri ve birikimleriyle belediye başkanlığını hak eden çok sayıda aday adayı var.

 Klasik ama çok tutan bir taktiktir aslında belediye başkanlığına aday ol, meclis üyeliğine tav ol. Bakalım kaç belediye başkan aday adayı bu çağrımıza kendi ilçelerindeki örgütüne açıklamalarda bulunacak. Kimler Belediye başkan adayı olup meclis üyeliğine tav olacak, hep birlikte göreceğiz.

Haber Kaynağı: İstanbul Ses

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner411