Bülent Ütebay, " Kimse 'Hayır'dan Umudunu kesmesin"

CHP Esenler ilçe başkanı Bülent Ütebay Sosyal Medya üzerinden ilçe örgütüne mesaj yayınladı, Başkan Ütebay, "Hiç bir şey bitmedi daha yandaş medyanın Evet balonu ellerinde patlayacak" dedi

Bülent Ütebay, " Kimse 'Hayır'dan Umudunu kesmesin"

CHP Esenler ilçe başkanı Bülent Ütebay sosyal medyada Esenler ilçe örgütüne yönelik  mesaj yayınladı

İşte O mesaj:

Referandumdan HAYIR'lı sonuç çıkacak.

Peki nasıl olacak diye soruyorsunuz

1- Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'ın karşısına aday yapılan Ekmeleddin İhsanoğlu'nu kimse istememişti buna rağmen gidip çoğumuz oy verdik bu kadar zayıf bir aday karşısında Erdoğan % 51.79' la zor kazandı. Seçime katılım oranı %74,13 çok fazla değil. Ekmeleddin İhsanoğlu 550_ 600 bin oy daha almış olsaydı Erdoğan birinci turda seçilemiyordu.

Eğerki seçime katılım oranı %81 üzerinde olması durumunda Erdoğan kesin seçilemiyordu.

Çünkü sandığa gitmeyen seçmenlerin çoğu sol seçmendi.

AKP ve MHP dışındaki CHP Saadet Partisi, HDP, DP, BTP ve bir çok parti Hayır diyor

büyük olasılıkla BBP de Hayır diyecek. açıklamalarında şuanda 18 maddenin yanlış olduğunu açıkladılar

7 Haziran seçiminde AKP yüzde 40 MHP yüzde 12 oy aldı toplam % 52 oy yapar

Anketlerde AKP seçmeninin % 20si Hayır diyor. MHP'nin seçmen Anketi %75 hayır diyormuş. %75 değil % 35-40 hayır demesi yeterli olur şimdi. AKP ve MHP %52' den kaça düşer %47-48 lere.

Saadet Partisi ve BBP seçmenleri istikrar sürsün diye oy verdiler AKP 'ye ama bu seçim değil rejim değişikliği olduğu için evet dediklerinde ne Saadet Partisi, nede BBP kalacak bu yüzden Saadet Partisi ve BBP Seçmenlerine Hayır oyu kullanmalarını isteyecekler Saadet Partisi 2009 yılında %5 buçuk oy aldı kilit parti Saadet Partisi ve BBP 'dir. Bu iki parti iç Anadolu ve Karadeniz de yapacakları çalışmaları çok belirleyici olacağını düşünüyorum.

En önemlisi hiç bir partinin bayrağının çalışmalar da kullanılmaması gerekiyor çünkü AKP, seçimi CHP ve Erdoğan yarışı olarak sunmaya çalışıyor burada yapmaya çalıştığı Saadet Partisi ve BBP ve benzeri sağ partilerin seçmenlerini kandırarak Evet oyu vermelerini sağlamak bu oyuna düşersek geçmiş olsun derim.

Bunu CHP meselesi değil Türkiye'nin meselesi olarak anlatabilirsek ve seçime katılım oranının yüksek olmasını sağladığımızda AKP ve MHP 'ye geçmiş olsun.

Bir diğer önemli konu ise seçmenlerin nerede oy kullanacaklarını kontrol etmesini sağlamalıyız.

Seçimlerde en çok sandık başına gitmeyen seçmen sol seçmendir bunu arkadaşlarımıza HAYIR' lısıyla anlatabilirsek zafer kaçınılmaz dır.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda, yurt içi (normal ve cezaevleri), gümrük ve yurt dışında kayıtlı 55.692.841 seçmenden 41.283.627'si sandık başına gitti. Katılım oranının yüzde 74,13 olarak gerçekleştiği seçimlerde kullanılan oylardan 40.545.911'i (% 98,21) geçerli sayılırken, 737.716'sı (% 1.78'i) geçersiz sayıldı.

Aldığı 21.000.143 oyla geçerli oyların %51,79'unu elde eden Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. Cumhurbaşkanı seçildi. Diğer adaylardan Ekmeleddin İhsanoğlu 15.587.720 oyla %38,44, Selahattin Demirtaş ise 3.958.048 oyla %9,76 oranında oy aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER