CHP Kağıthane'de, Delege seçim tarihleri belli oldu

CHP Genel Merkezi’nin olağanüstü kongre taleplerini önünü kesmek için başlattığı kongre takvimi bir genelge ile örgütlere bildirildi.

CHP Kağıthane'de, Delege seçim tarihleri belli oldu

Adalet Yürüyüşü'nün  ardından  MYK'dan çıkan kararla kongre/kurultay takvimini yeniden başlatan CHP'de seçim heyecanı yaşanmaya başladı.

Kağıthane'de ertelenen mahalle seçimleri,  10, 17, 24 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde 19 mahalle 4'e bölünerek yapılması bekleniliyor.  Delege seçimlerinin  heyecanı ise Gürsel mahallesi,  Çağlayan, Talatpaşa, Nurtepe, Gültepe, Yahya Kemal ve  Merkez mahallesinde çift liste çıkması kesin gözüyle bakılıyor.

Etrafta ilçe başkanı adayı olmak için dolaşanların , ilçe başkan adayı olmak için 40 imza bulması zor gözükürken,  ilçe dışında ayrı bir platformun altında çalışma yürütenlerin kendi mahallesinde delege olması beklenmiyor.

10 Aralık Pazar günü  yapılması beklenen ilçe Kongresi'nde, karşısına rakip çıkması beklenmeyen, Kağıthane'nin başarılı ilçe başkanı Mehmet Ali Yüksel İstanbul da  en rahat kongre yaşayacak ilçe başkanı  gibi gözüküyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 12:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayhan sakar
ayhan sakar - 1 yıl Önce

Bu haberi bilgisayarima kaydedip saklayacagim..kisisel yorumlarla mi yazilmis, yoksa bilimsel ve istatiksel verilerlemi yazilmis... kongre sonrasi degerlendirecegim.hatta bugunden bende dusuncemi soyleyeyim. Kagithane kongrelerinin hicbiri tek adayli gecmemistir.ilce orgutu tek yumruk tek yurek girerse o baska..ama kagithane de ki cok sesli ve zengin ilce orgutunu yok saymak bugunden boyle kesin bir dille yazilan yazinin yanildigini gosterecektir..ilce dinamikleri bence cok hareketlidir.bence bu haberin tersi gerceklesecek. Kim hakli cikar bilmiyorum ama parti adina hayirlisi neyse o olsun..

SIRADAKİ HABER