CHP Kâğıthane’de, Örgütün gazını alma toplantısı yapıldı

CHP milletvekilleri seçildikleri bölgelerin ilçe başkanlıklarında gerçekleştirdikleri toplantılarla olası bir koalisyon hükümetinin ortağı olup olmama konusunda parti örgütünün göstermelik olarak görüşlerini aldı

CHP Kâğıthane’de, Örgütün gazını alma toplantısı yapıldı

Ortada daha hiçbir şey yokken,“Biz örgütümüzün görüşlerini aldık“  diye bilmek amacıyla.  Parti üyelerinin görüş ve düşüncelerini öğrenmek.  Fikir alışıverişi yapmak için, Örgüt toplantısına katılarak, Kâğıthane ilçe başkanlığını ziyaret eden, CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aykut Erdoğdu, Dursun Çiçek’in yanı sıra, İl Başkan Yardımcıları Ali Mutlu Köylüoğlu, CHP’nin AK Parti ile ya da MHP ve HDP ile bir koalisyona girip girmemesi konusunda görüşler soruldu.

Dursun Çiçek, CHP’nin köklü ve güçlü bir parti olarak ülke yönetiminde söz sahibi olması gerektiğini belirtirken, koalisyon hükümetinin içinde olunması gerektiğini ifade etti.

Erdoğdu, koalisyon konusunda fikir yürütürken olası bir erken seçimi de gözardı etmemek gerektiğini belirtip, “MHP ve HDP erken seçimi istemez, AK Parti zaten daha fazla oy kaybeder. Bizim ise hiç bir korkumuz yok. Oyumuz artar” diyerek. Koalisyon hükümetinin içinde olmamamız gerekir dedi

Son Sözü söyleyen Kâğıthane ilçe örgütü, Hiçbir şekilde Koalisyon hükümetinin içinde olmamamız gerekir diye görüş belirtti Sadece örgütün gazını almak için düzenlenen örgüt toplantısı, Salı günü yapılacak olan meclis başkanı kim olacak diye beklemeye başladı.


İstanbul Ses Ajans
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER