CHP Milletvekili adayı, Dr. Cengiz Alp'in isyanı

Sarıyer İstinye pazarı esnafı ile buluşan, milletvekili Adayı Alp, Ailelerine bir parça ekmek götürebilmek için çaba gösteren bir çocuğun sırtında ki küfe Dr. Cengiz Alp'i üzüntüye boğdu.

CHP Milletvekili adayı, Dr. Cengiz Alp'in isyanı

 CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı  Dr. Cengiz Alp seçim bölgesindeki ziyaretleri sürüyor. Pazar esnaflarını ziyaret eden Dr. Cengiz Alp, partisinin broşürünü dağıttı, vaatlerini anlattı. Vatandaşlar, CHP broşürlerine büyük ilgi gösterdi. 

Halkın sorunlarını ve beklentilerini dinleyen Dr. Cengiz Alp, CHP iktidarıyla Türkiye’yi açlık ve yoksulluktan çıkaracaklarını söyledi. “Emekçilerin hayatı CHP iktidarıyla kolaylaşacak” diyen Dr. Cengiz Alp , yaşanacak bir Türkiye'yi hep birlikte yaratacaklarını söyledi ve partisi için oy istedi.
Halk pazarında, Dr. Cengiz Alp, hem esnafla hem de pazarını yapmaya gelen vatandaşlar ile sohbet etti. Ziyaret sırasında ufacık bir çocuğun  sırtında kocaman bir küfeyi gören Alp, bir anda üzüntüye boğuldu.
Kendilerine saraylar inşa eden, lüks içinde yaşam sürenler, kaçak saraylarda yaşayanlar,  gerçekleri görmüyorlar. Burada çok önemli bir insani dram var. Bunu yerinde gördüğünüzde çok daha iyi anlıyoruz ki, AKP bu ülkeyi iyi yönetemiyor. Okulda olması gereken çocuklarımız sırtında küfe ile ekmek parası kazana bilmek için hamallık yapıyor. Sırtında  küfe ile yük taşımasını hangi vicdan kabul eder soruyorum,  diye isyan eden Dr. Cengiz Alp," Bu tabloyu değiştireceğiz.    CHP iktidarı yakındır ve iktidarımızda hiç bir çocuk sırtında küfe ile yük taşımayacak,  Hiçbir aile 'Ben yoksulum' demeyecek, her aile de akşam tencere kaynayacak. Söz veriyorum CHP iktidarında hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek." açıklamasını yaptı.
Dr. Cengiz Alp'e, Ekmek paralarını çıkarmak için çalıştıklarını söyleyen çocuklardan biri "Para yok, ekmek yok, iş yok, çalışıyoruz  ailemize bakıyoruz" diye konuştu. Dr. Cengiz Alp sırtında küfe ile ekmek parası kazanan bir çocuğa yardım sözü verdi.
Haberin Nabzı Gazetesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER