Erdoğan'ın gözyaşlarına boğulduğu an

Annesini son yolculuğuna uğurlayan Başbakan Erdoğan, cenazeyi musalla taşına kadar omuzunda taşıdı. Erdoğan, annesine helallik verirken bir anda gözyaşına boğuldu.

Erdoğan'ın gözyaşlarına boğulduğu an

Safra kesesi ameliyatı sonrası ani gelişen dolaşım bozukluğu nedeniyle vefat eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın (88) cenaze namazı Fatih Camii'nde kılındı. Başbakan Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın cenazesine binlerce kişi katıldı. Camiye cenaze arabasıyla gelen Erdoğan, annesinin cenazesini musalla taşına kadar omuzunda taşıdı. Cenazesinin helallik verme aşamasında gözyaşlarını tutamadı. Camiye giremeyen çok sayıda kişi, cenaze namazını avlu dışında kıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, öğle namazının ardından avluya geldi. Gül ve Erdoğan'ın yanı sıra, bazı bakanlar, Bilal Erdoğan ve aile yakınları cenaze namazında ön saflarda yer aldı.

Cenaze Namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez bizzat kıldırdı. Cenaze namazı sonrası cemaatten hellallik isteme aşamasında Başbakan Erdoğan'ın gözyaşları içinde kaldığı görüldü.

Görmez namazın ardından dua ederek, "Hayata gelen her insan bir gün ölümün acısını tadacaktır. Allah'a hamdolsun yüce Rabbimiz namazlarımıza anne ve babalarımıza dua etmeyi yerleştirmiş, biz müminler her gün namazlarımızda annelerimize, babalarımıza dua ediyoruz. Allah namazlarımızı kabul eylesin" dedi.

Görmez'in duası sırasında duygulanan Başbakan Erdoğan, gözyaşlarına hakim olamadı. Bir süre gözyaşı döken Erdoğan, daha sonra gözyaşlarını silerek duasını sürdürdü.

TENZİLE ANNEYİ UĞURLAYAN ÜNLÜ İSİMLER

Namazın kılınması ve helallik alınmasının ardından Tenzile Erdoğan'ın cenazesi, dualar eşliğinde omuzlara alındı. Cenazeyi, Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlardan oluşan kalabalık araca kadar taşıdı.

Tenzile Erdoğan'ın cenazesi, yoğun güvenlik önlemleri ve oluşturul fclent Arınç, Ali Babacan, Beşir Atalay, Bekir Bozdaan konvoy eşliğinde toprağa verilmek üzere Karacaahmet Mezarlığı'na doğru yola çıkarıldı. Başbakan Erdoğan, camiye gelişinde olduğu gibi, mezarlığa gidişinde de cenaze aracına bindi.

ERDOĞAN'IN GÖZYAŞLARINA BOĞULDUĞU O ANLAR

Kaynak : haber7.com

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2011, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER