Kaftancıoğlu, Metrobüs durağında kadınlara karanfil dağıttı

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, metrobüs durağında karanfil dağıtarak kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. Kaftancıoğlu, “Sevgili kadınlar, asla korkmayın, yılmayın, yaşamın her alanında var olun ve mücadelenizi büyütün. Üreten biziz, eninde sonunda yöneten de biz olacağız” dedi

Kaftancıoğlu, Metrobüs durağında kadınlara karanfil dağıttı

.CHP’li kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde İstanbul’un tüm ilçelerinde sokaklara çıktı. Sabahın erken saatlerinde caddelerde, meydanlarda, metro ve metrobüs duraklarında buluşan CHP’li kadınlar, işlerine yetişmeye çalışan kadınlara simit, karanfil ve broşür dağıtarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. CHP’li kadınların dağıttığı broşürde 8 Mart’ın ülke genelinde kadınlar için ücretli izin günü ilan edilmesi, eşit işe eşit ücret sağlanması, işyerlerinde zorunlu olarak kreş açılması, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yerine Kadın Bakanlığı kurulması, İstanbul ve CEDAW Sözleşmelerinin uygulanması, OHAL’in kaldırılması talepleri yer aldı.

Kadınlardan Kaftancıoğlu’na yoğun ilgi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da partisinin kadın kolları üyeleriyle birlikte sabah saatlerinde Mecidiyeköy metrobüs durağındaydı.Kadınların yoğun ilgi gösterdiği CHP’li Kaftancıoğlu, metrobüs durağındaki her yaştan kadınla tek tek sohbet etti. İstanbul’un CHP’li 14 belediyesinde çalışan tüm kadınların 8 Mart’ta ücretli izinli olduğunu hatırlatan Kaftancıoğlu, bu uygulamanın tüm çalışan kadınlar için geçerli hale gelmesi gerektiğini vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER