Kemal Kılıçdaroğlu Sultangazi'de, halka seslendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gençlere seslenerek, "Sizin için çalışacağım, sizin için mücadele edeceğim. Sizi göremeyen, sizi işsizliğe mahkum eden bir zihniyetle mücadele edeceğim" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu Sultangazi'de, halka seslendi
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Sultangazi’de düzenlenen mitinge katıldı. Eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte kalabalığı selamlayan Kılıçdaroğlu, ardından bir konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu, “Seçim bildirgesini açıkladıktan sonra iktidarda olanların ezberleri bozuldu. Arkasından Merkez Türkiye projesini açıkladık, kimyaları bozuldu. Şimdi bize iktidar olma görevi düşüyor. Türkiye’yi içinde bulunduğu bataktan çıkarıp, çağdaş Türkiye’yi kurmak için yeniden harekete geçmemiz gerekiyor. Anadolu’yu, İstanbul’u şaha kaldırmamız gerekiyor. O yolculukta ben sadece sizlere güveniyorum. 13 yıldır iktidardalar. Ülkenin hiçbir sorununu çözmediler. Meydanlarda diyorlar ki ‘neden hükümeti eleştirmiyorsun?’ Ben de diyorum ki ben siyasi kavga istemiyorum. Ne yaptılar millet biliyor. Biz ne yapacağız onu anlatacağız. Söz veriyorum refahı tabana yayacağım, asgari ücreti 1500 lira yapacağım, emekliye iki maaş ikramiye vereceğim, taşeron uygulamasını bitireceğim, 4 yılda yoksulluğu tarihe gömeceğim” diye konuştu.

Gençlere seslenen Kılıçdaroğlu, “Sizin için çalışacağım, sizin için mücadele edeceğim. Sizi göremeyen, sizi işsizliğe mahkum eden bir zihniyetle mücadele edeceğim. Sizin alın terinizin karşılığı olan iş bulma vaadini yerine getireceğim. Her 5 gencimizden biri işsiz. İşsizlik sorununu çözmek benim boynumun borcudur” diye konuştu.
100 yılın projesini hazırladıklarını anlatan Kılıçdaroğlu, “Anadolu’yu güçlendireceğiz. 2 milyon 200 bin gencimize iş imkanı sağlayacağız. Artık insanlar ülkelerinden, bölgelerinden, köylerinden kopup büyük kentlerin varoşlarına gelmeyecekler. Herklerse bulunduğu yerde işi, aşı getireceğiz. 800 bin taşeron işçisi var. Gencecik çocuklarımız var ama iş güvenceleri yok. Onlara sözüm var. Taşeron uygulamasını kaldıracağım, onlara kadrolu iş vereceğim” şeklinde konuştu.

İstanbul Ses Ajans
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER