Suyu bulandıranlar..!

Yakın ve uzak çevremizde öyle ya da böyle yer alan bazı kişiler vardır. Bunların erkek ya da kadın, yaşlı veya genç olması önemli değil.. İçlerinden bazen öyleleri çıkar ki dost gibi görünür kuyunu kazar, arkadaş sanırsın arkadan vurur, akraba bilirsin insanları birbirine düşürür, her yerde her zaman suyu bulandırmak için çabalar dururlar..!

Yılan bile ona zarar vermeyip, kuyruğuna basmadığında bir şey yapmazken, bunların yakınından geçmek bile sizi düşman olarak algılamasına neden olabilir..

Çünkü beyinleri öyle programlanmıştır. “Etrafımda dolaşıyorsa, bana zarar verecektir..” diye düşünür hep.

İçinizde iyilik mi var, yüreğinizde sevgi mi besliyorsunuz, insanların arasındaki kini, nefreti, düşmanlığı yok etmek, barış içinde yaşayan bir dünya oluşması için okyanusta bir damla mı olmak niyetindesiniz onların umurunda değildir.

Ruhlarındaki aşağılık duygusu, beyinlerindeki insan düşmanlığı, kötülük yapma isteği öyle fazladır ki onu tatmin edecek tek şey ortalığı karıştırıp, insanları birbirine düşürmek ve kırdırmaktır.

Bu yüzden her fırsatı değerlendirir, her bulunduğu yerde bir maske takar, her konuştuğu insana bir başka gözle bakarlar.

Gözlerinde hiçbir zaman samimiyet, sıcaklık ve dostluk göremezsiniz. Bakışlarıyla ruhunuzun en derinine inip, oraya kötülük tohumları bırakmak için çabalarlar. Sözleri yakıcı, yaralayıcı ve nefret yüklüdür.

Konuşurken öyle imalı sözler söyler, öylesine günah çıkarırlar ki;

Sanırsınız ki dünya ona babasından miras kalmış da birileri kalkıp elinden almış.

Sanırsınız ki dünyanın en sevilen, en saygıder insanı da, birileri ona devamlı haksızlık etmekte,

Ve sanırsınız ki kendisi iyilik meleği, onun dışındakilerin tamamı şeytanla işbirliği içinde..

Çevrenize şöyle bir bakın, temasta bulunduğunuz, aynı ortamı paylaştığınız ya da daha yakın ilişki ve bağ içinde olduğunuz kişileri derinlemesine inceleyin, neyi ne için, hangi amaçla yapıyorlar anlamaya çalışın..!

Göreceksinizki davranışlarının en temelinde kabul görmemek, sevilmemek, sayılmamak ve güvenilmemek yatar..

Bu yüzden kendi kişiliklerinin tam tersi özelliklere sahip olanları rakip bilip, onların açığını yakalamak, küçük düşürmek, incitmek ve üzmek için her fırsatı değerlendirirler..

Ancak tüm bunları yaparlar yaparlar da her hareketlerinde biraz daha dibe çöktüklerini fark etmezler..

Çünkü bulandırdıkları suda kendi önlerini bile göremezler..

... Mubarek Kurban Bayramınız kutlu olsun, mutluluık ve sevgi yolunda başınız dik gönlünüz bol olsun..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.