MARMARİS'TE SAĞLIKÇILAR ANISINA FİDAN DİKİLDİ 

MARMARİS'TE SAĞLIKÇILAR ANISINA FİDAN DİKİLDİ 

Marmaris Belediyesi ve Muğla Tabip Odası, pandemi döneminde hayatını kaybedenlerin anısına fidan dikti. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Hastalarının iyileşmesi için çaba gösterirken...

Marmaris Belediyesi ve Muğla Tabip Odası, pandemi döneminde hayatını kaybedenlerin anısına fidan dikti. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Hastalarının iyileşmesi için çaba gösterirken bu virüse yakalanıp hayatını kaybeden sağlıkçılarımızı bir kez daha saygıyla anıyoruz” dedi. 

Muğla Tabip Odası 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle pandemi döneminde hayatına kaybeden sağlık çalışanları anısına Muğla ve ilçelerinde fidan dikimi gerçekleştirdi. Bu kapsamda Marmaris’te de etkinlik düzenlendi. Marmaris Belediyesi’nin katkılarıyla Armutalan Mahallesi’nde gerçekleşen fidan dikimine, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Muğla Tabip Odası Başkanı Dr. Cafer Şahin ve sağlık çalışanları katıldı.  

"FEDAKADLIKLARINI UNUTMAYACAĞIZ" 

Marmaris Belediyesi tarafından tahsis edilen alanda gerçekleşen fidan dikiminde bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı Oktay, “Pandemi döneminde halkın sağlığını korumak, salgının yayılımınıönlemek en çok fedakarlığı doktorundan ambulans şoförüne kadar sağlıkçılarımızın gösterdiğini biliyoruz. Hastalarının iyileşmesi için çaba gösterirken bu virüse yakalanıp hayatını kaybeden sağlıkçılarımızı bir kez daha saygıyla anıyoruz” dedi.  

"RİSK DEVAM EDİYOR" 

Muğla Tabip Odası Başkanı Dr. Cafer Şahin ise pandeminin ciddiye alınması gerektiğini belirterek, “350’ye yakın arkadaşımızı kaybettik. Hala da büyük risk altındayız. Her gün bir hekim arkadaşımız, bir hemşire arkadaşımız, bir ambulans şoförümüzü kaybediyoruz. Bu şekilde devam ederse de kaybetmeye devam edeceğiz. Bu nedenle herkesin işin ciddiyetinin çok daha farkında olarak davranması gerekiyor” dedi.  

36 FİDAN DİKİLDİ 

Tahsis edilen alan ve destekleri için Oktay’a teşekkür plaketi veren Şahin, “Artık arkadaşlarımızı anabileceğimiz bir yerimiz var. Bu dayanışma örneğini sergilediğiniz için çok teşekkür ederiz” dedi.

Alana 15 sığla, 15 defne, 5 keçiboynuzu ve bir çınar fidanı dikildi. 

Kaynak: ANKA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.