KADIKÖY PANDEMİ ORKESTRASI İBRAHİM YAZICI VE GÜLSİN ONAY’LA SAHNE ALDI

KADIKÖY PANDEMİ ORKESTRASI İBRAHİM YAZICI VE GÜLSİN ONAY’LA SAHNE ALDI

Pandemi sürecinde geliri olmayan orkestra sanatçılarına destek olmak amacıyla kurulan Kadıköy Belediyesi Pandemi Orkestrası, Süreyya Operası’nda şef İbrahim Yazıcı ve piyanist Gülsin Onay’la...

Pandemi sürecinde geliri olmayan orkestra sanatçılarına destek olmak amacıyla kurulan Kadıköy Belediyesi Pandemi Orkestrası, Süreyya Operası’nda şef İbrahim Yazıcı ve piyanist Gülsin Onay’la sahne aldı.

Kadıköy Belediyesi tarafından pandemi sürecinde hiçbir sabit geliri olmayan ve ekonomik olarak zor bir süreçten geçen müzisyenlere destek olmak amacıyla kurulan Kadıköy Belediyesi Pandemi Orkestrası'nın dördüncü konserinde orkestrayışef İbrahim Yazıcı yönetti.

Her konserde farklı orkestra sanatçılarının yer aldığı, solist ve şeflerin ise gönüllü olarak sahne aldığı Pandemi Orkestrası'nın bu seferki konuğu piyanist Gülsin Onay oldu.

Sosyal mesafe kurallarına salondaki izleyiciler için olduğu kadar sahnedeki müzisyenler için de hassasiyet gösterildi. Sanatçılar eserleri maske ile icra ederken, nefesli çalgıların aralarına şeffaf separatörler yerleştirildi.

Konserde Chopin’in 2 No’lu Piyano Konçertosu ile Haydn’ın 92 No’lu Senfonisi icra edildi. Konser, 19 Mart’ta Mobilet üzerinden de izlenebilecek. Pandemi Orkestrası konserleri, 29 Mart'ta Hakan Şensoy ve Cihat Aşkın'ın; 13 Nisan’da da Murat Cem Orhan ve Poyraz Baltacıgil’in katılımlarıyla devam edecek.

Kaynak: ANKA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.