Yaşam Koçuna İhtiyacımız Var mı?

Yaşam Koçuna İhtiyacımız Var mı?

Son zamanlarda yaşam koçu kelimesini çok fazla duyar olduk ancak bazılarımızın neden yaşam koçuna ihtiyaçları olacaklarını bilmediklerini fark ediyoruz

Son zamanlarda yaşam koçu kelimesini çok fazla duyar olduk ancak bazılarımızın neden yaşam koçuna ihtiyaçları olacaklarını bilmediklerini fark ediyoruz. Bunun için bizde bu konuyu yaşam koçu Gülüstan AYTUN ile değerlendirelim istedik. Öncelikli olarak yaşam koçu nedir? Bunun kısaca tanımını yaparak başlayalım.

gulistann.jpg

Yaşam koçu insana ayna tutup, içindekileri kabul edip yaşamda nerede kaldığına takılmadan anın fark edilmesini sağlamaktır. Yani yaşam koçluğunda hedef yaşamın sorumluluğunu almak şeklinde ifade edilebilir.

İnsanlar evrende birbirine bağlı bir halka gibidir bunun için herkesi bütünün bir parçası olarak ele almalıyız. Başka insanlarda gördüklerimiz bizim içimizde de var olan şeylerdir. Yani bir başkasında gördüğün zaman yadırgamış olduğun gölge aslında senin de yansımandır. İşte bunu bilmek ve kabul etmek bu yolculuğun hakkını vererek devam edebilmeni sağlayacaktır.

kadinic.jpg

Bir örnek vermek gerekirse sesiniz dağda nasıl dönüp dolaşıp size geliyorsa işte evrene bıraktıklarınız da öyle dönüp dolaşıp yine seni buluyor. Yaşam öyle bir şeydir ki zaman içerisinde ne olması gerekiyorsa hepsi olur ve hiçbir şeyde bir tesadüften ibaret değildir.  Yani bir çiçeğin üzerine basa basa onu meyveye dönüştüremezsin. Hayatta işte böyledir emek vermeden hiçbir şeye ulaşamazsın. Çekiştirerek sıkıştırarak gelişim sürecinizi de hızlandırman mümün değildir. Peşinden koştuğun şeyler aynı hızda senden kaçarken ne yapman gerektiğini bilmediğin zaman kendi kendine yorulmaktan öteye de gidemezsin.

İlginizi Çekebilir : İlişki koçu

Yaşam bu kadar hızla akıp giderken yaşamın peşinde koşarak esiri olmak yerine sen zihnini yönetmeyi öğrendiğinde artık bu oyun kendini de fark ettirmeye başlayacaktır. 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.