15. ULUSLARARASI ÖZEL SPORCULAR ATLETİZM ŞENLİĞİ'NDE ENGELLERİ ORTADAN KALDIRDIK

15. ULUSLARARASI ÖZEL SPORCULAR ATLETİZM ŞENLİĞİ'NDE ENGELLERİ ORTADAN KALDIRDIK

Üsküdar Belediyesi olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle 15. Uluslararası Özel Sporcular Atletizm Şenliği’ni Burhan Felek Atletizm Stadı’nda gerçekleştirdik.

3 ülke, 17 şehir ile 115 okuldan şenliğe katılan 2 bin 100 sporcu müsabakalarda ter dökerek engelleri ortadan kaldırdı. Sporcular aynı zamanda sanatçı Metin Şentürk konseri ile eğlenceli vakit geçirdi.

Şenliğe Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Şube Müdürü Gülşen Özer ve başkanımız Hilmi Türkmen katılım sağladı.

Başkanımız Hilmi Türkmen ve kaymakam Murat Sefa Demiryürek’in başlangıç işareti ile yarışan Türkiye, Gürcistan, Bulgaristan ve Kıbrıs’tan gelen özel sporcularun katılım sağladığı şenlikte müsabakalarda ter dökerek engeller ortadan kaldırıldı.

Başkanımız etkinlikte yaptığı konuşmada, ”Gerçekten tam bir şenlik. Burada bir yarışma değil kardeşlik, sevgi, dayanışma var. Üç ayrı ülkeden, İstanbul’un bütün ilçelerinden 2 binin üzerinde özel çocuğumuz var. Bu çocuklar bugün heyecanlarını ve sevgilerini paylaşacaklar. Aralarında bir müsabaka yok, rakam yok. Paylaşma var, heyecan var, mutluluk var. Anneler, babalar, öğretmenler ve biz bu çocuklardan daha çok heyecanlıyız.” şeklinde konuştu.

Özel Sporcular Atletizm Şenliği’nin 15.’sinde, yaşamın en zorlu koşullarına karşı gülümseyen karakteriyle milyonların sevgisini kazanan Metin Şentürk konser verdi. Etkinliğe katılan sporcular, Metin Şentürk konseriyle doyasıya eğlendi.

sjt4s8rumpoyoe3qnvngrlIk.jpg

rqrikvqfn1d4zc3mg65xsvIc.jpg

mpgqpuybf8axntgrfaewvsi2.jpg

pruxbIrzg4nfxcmls8devcq7.jpg

onzaabzfdsvcgfpx3l28kcyn.jpg

gvrusybpr9mmw3vglek2f5ky.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.