150 GÜNDE 150 PROJE MARATONUNDA, KÜÇÜKÇEKMECE CENNET MEYDANINA KAVUŞTU

150 GÜNDE 150 PROJE MARATONUNDA, KÜÇÜKÇEKMECE CENNET MEYDANINA KAVUŞTU

04 Ağustos 2022

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Küçükçekmece’de hayata geçirilen “Cennet Meydanı, Zemin Altı Otoparkı, Attilâ İlhan Kütüphanesi” projesinin açılışı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. İBB’nin, ‘150 Günde 150 Proje’ maratonu kapsamında Küçükçekmecelilerle buluşturduğu projenin açılışına İmamoğlu’nun yanı sıra Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Arif Gürkan Alpay, milletvekilleri, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İmamoğlu: İstanbul'u adil, yeşil, mutlu, yaratıcı, üretken bir şehir haline getirmek için çalışıyoruz

Açılışta konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul’un her ilçesine bütüncül bakarak hizmet sunduklarını ifade ederek, “Bölgesel ihtiyaçları nasıl en iyi biçimde karşılayacağına karar verdiğimiz, bu esnada özellikle bir kısım ihale, tasfiye sorunları yaşadığımız ve en sonunda en doğru biçimde halkımıza kazandırmaya dönük projeleri hayata geçiriyoruz. Ortak aklı hakim kılmasak, yapılan işler yapboza dönüşebiliyor. Tek bir amacımız var bu şehirde yaşayan herkesin hayatını kolaylaştırmak ve güzelleştirmek. İnsanların mutluluk içinde, umutla geleceğe baktığı şehri var etmek. İstanbul'u adil, yeşil, mutlu, yaratıcı, üretken bir şehir haline getirmek için çalışıyoruz. Küçükçekmece’de de bu özelliklere sahip projelerimizi hayata geçiriyoruz. Cennet Meydanı düzenlenmesiyle kolay erişilebilir, güvenli, nefes alma imkânı sunan bir yaşam alanını sizlerle buluşturuyoruz. Daha önce insanların yanından geçmediği kamyon otoparkının bu hale dönüşmesi çok önemli. Tabiatın yeşilini hakim kılarak, yeşil alanlarla burayı daha güçlü hale getirmiş olduk. Kaykay pisti, süs havuzundan oyun alanına, kafeterya alanı, yer altı otoparkı ve Attilâ İlhan'ın ismini taşıyan kütüphanesiyle çocuklarımızın kültür- sanat ve bilgiyle buluştuğu önemli bir sahaya dönüşmüş oldu. Engelli vatandaşlarımızın bu hizmetlerden en doğru şekilde faydalanabildiği bir tasarımla kimlikli bir sahayı Küçükçekmece halkımızın hizmetine sunuyoruz. Yakın çevreye ulaşım noktasında 421 araçlık otoparkın da iyi bir durak olacağını görüyorum” diye konuştu.

Küçükçekmece’de metro çalışmaları devam ediyor

Küçükçekmece ilçesinden geçen metro hatları hakkında da bilgi veren İmamoğlu, Kirazlı-Halkalı Metro Hattı inşa çalışmalarında müteahhidin sözleşmeyi tek taraflı feshettiğini belirterek, yeni ihale için çalışmaların sürdüğünü, Ataköy- ikitelli Hattı, Bahçeşehir, Esenyurt Hattı ve Beylikdüzü-Sefaköy Metrosu ile ilçede yer altı projelerinin de sürdüğünü söyledi.

Kemal Çebi: Küçükçekmeceliler hizmeti fazlasıyla hak ediyor

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi,  “Sadece bu meydanla ilgili değil özellikle şuan üzerinde bulunduğumuz kentimizin marka değerine yükselmesi ve kent anlayışının daha hızlı bir şekilde yerleşmesi maksadıyla Küçükçekmece’ye olan katkılarından dolayı İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na Küçükçekmece halkı adına teşekkür ederim. Küçükçekmeceliler hizmeti fazlasıyla hak ediyor. Birlikte çalışmaktan İstanbul ve özellikle Küçükçekmece’yi birlikte planlamaktan, kampanya döneminde vatandaşa vermiş olduğumuz sözü yerine getirmekten ve o söze sahip çıkabilmekten çok mutluyuz. Başkanımızdan ne zaman randevu istesek, Küçükçekmece’yi konuşmak üzere ne zaman görüşme talep etsek sağ olsun hep olumlu cevap verdi. Bu benim için gerçekten önemlidir, kıymetlidir. Pazar alanının tamamının meydana sığmayacağı için Cennet Meydan projesinin iptal edilerek yeniden planlandı. Gecikme de bundan kaynaklandı. Mevcut haliyle projenin Cennet ve Yeşilova Mahallemiz için en iyisi, en verimlisi olduğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.

İmamoğlu, ilçede yapımı devam eden projeleri yerinde inceledi

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Arif Gürkan Alpay, açılış programında projeyle ilgili vatandaşları bilgilendirdi.

İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açılışın ardından ilçede yapımı devam eden Mahmutbey- Bahçeşehir-Esenyurt Metro Hattı ve İBB Küçükçekmece Öğrenci Yurdu ve Gençlik Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. İmamoğlu ve Çebi akşam saatlerinde ise Küçükçekmece’deki İstanbul Cemevi Eğitim ve Kültür Vakfı’nda Muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen programda vatandaşlarla bir araya gelerek yas-ı matem lokmasına ortak oldu.

rfdxrygaIeomp9tcumlhvoke.jpg

depdbpl3vlsgehob68m4kfac.jpg

9zyfuIjr5xtmmsahxfz4lcdb.jpg

4k3xn9wsjoljik5mr1d27aoh.jpg

qg9yypztra3nhzsfcmrxhkm6.jpg

h9adc1y0roonvqhzfvu23ysq.jpg

fgbtl8dyqtyxgwsaph5vr23h.jpg

pujkcwjr8tx34rvudqmge6sI.jpg

1ce9yoe5fbuhlsuxx6vlvgd4.jpg

70fjhcylqtvuem8nux36mcsg.jpg

q4vouIeosj3dbzhxtqkbntfl.jpg

rf0wqkekhxnq3sbjpysyxvz7.jpg

qhwmz5bcpaaldssj72gvkr0e.jpg

lognmkodc7rxi3bhazw5zjra.jpg

rdudzbkIjcpcp9wxxwvsrn5e.jpg

5ej7yql4vm0p2gnbcyusokzg.jpg

zoxwydpipnvqgszj8r67llda.jpg

lvmud1we3zbqe7n9cvprdtau.jpg

zvIenupugx8lvgzyrmfboxhq.jpg

du7wtxftssgcopn2vaqahdmx.jpg

wrbgboufwfcz5qrqvnml7ioy.jpg

1oyxafdhuqgw6ekIbwcxdhqr.jpg

5vvzu4fsf3mhgqwrwzcgbi10.jpg

i4Iayjmv16msxtfzfje23ndt.jpg

ektxg2gusrbl8wzfjl5a0ush.jpg

i7l9tkz5pjf1nxzIm2ydcquq.jpg

a548of2bqb0o6zjuzwgeav9s.jpg

ta3ngImhkgcfuwf8xasc1b9e.jpg

d0x7ixf5act6Il4azq3ytuhn.jpg

4bamf0slwfo7pceuIthq9yl3.jpg

25gctho8azj1f9lrlp0iberu.jpg

rf1f7nIcwb48hyjokgiqplkd.jpg

omfuxrcv78zwsbdjppniIneg.jpg

dv2ioxjz4szw7l0teppnjm8y.jpg

eyrf9csovqrgnj10ntk4y27k.jpg

muv6to2cplo0xnd1q8wcdahb.jpg

j2awgplfi85khuafvcotenId.jpg

srdIj3xnqaavyd7bv1tcocwq.jpg

tq9plyfi750ksrgmntIduoaj.jpg

pmz3t6y5hxbvux81dkfne0wj.jpg

wcyofhi7bs8g1sldhnwbt0m4.jpg

emvpbdwhzyuokckdxpa5fjec.jpg

7h4xs2ofwqwrzc5vd19jhmu8.jpg

t4drhIxwnm9oq3vixhrpdntb.jpg

rwugjlqvbpbjn6hwk98ngctp.jpg

vqx0169f7pdnjkaepowocdgz.jpg

5e0srsigwpehdfaa3zyjyxwk.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.