15688 ÖĞRENCİYİ ELEYEREK, KÜÇÜKÇEKMECE'NİN GURURU OLDULAR

15688 ÖĞRENCİYİ ELEYEREK, KÜÇÜKÇEKMECE'NİN GURURU OLDULAR

13 Haziran 2022

Türkiye'nin ilk ve tek ortaokullar arası Robotik Kodlama Turnuvası ROOT 2022’ye katılan Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri ve Çocuk Üniversitesi öğrencileri, ilk 3’e isimlerini yazdırarak, Küçükçekmece Belediyesi'nin adını finale taşıdı. 15688 öğrenciden Türkiye şampiyonu, Türkiye ikincisi ve Türkiye üçüncülüğünü kazanan öğrenciler, başarılarıyla yarışmaya damga vurarak, Küçükçekmece’nin gururu oldu.

Roko Akademi tarafından geleceğin yazılımcılarına ilham ve destek olmak amacıyla bu yıl ikinci kez düzenlenen yarışmaya Türkiye'nin dört bir yanından; 9922 ortaokul öğrencisi ve 5766 ilkokul öğrencisi olmak üzere toplam 15688 öğrenci katıldı.

Bilgi Evleri ve Çocuk Üniversitesi öğrencilerinin büyük başarısı

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri, yarışmaya katılan 15688 öğrenciyi eleyerek finale kalmayı başardı. 2022 Robotik Kodlama Turnuvası finali 12 finalistin katılımıyla Adile Sultan Kasrı’nda gerçekleşti. Yarışma sonunda Bilgi Evleri öğrencilerinden Ata Aydın ve Muhammed Yusufoğlu Türkiye şampiyonu, Çocuk Üniversitesi öğrencileri Baran Dalbudak ve Furkan Koç Türkiye ikincisi, Bilgi Evleri öğrencileri Eslem Çavuş ve Mevlüt Can Gündoğdu ise Türkiye üçüncüsü oldu.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’yi makamında ziyaret ederek ardından kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi.

Başkan Kemal Çebi:  ‘’Her zaman sizi desteklemeye devam edeceğim’’

Öğrencileri tebrik eden Belediye Başkanı Kemal Çebi, onlarla gurur duyduğunu ifade ederek, ‘’Güzel evlatlarım bugün sizinle birlikte olmaktan, sizinle sohbet etmekten ve hayallerinize, mutluluğunuza ortak olmaktan çok mutluyum. Ne büyük bir şans ki sizin gibi geleceğe emin adımlarla yürüyen, zeki, başarılı ve teknolojinin bize sunduğu imkânları doğru ve yerinde kullanabilen gençlerimiz var. Türkiye’nin birçok yerinden yarışmaya katılan 15.668 öğrenci arasından dereceye girerek büyük bir başarı örneği verdiniz. Hepinizle gurur duyuyorum. Belediye Başkanı olarak her zaman sizin yanınıza olacağım ve sizi desteklemeye devam edeceğim. Küçükçekmece’nin eğitim, teknoloji, kültür alanında kısacası her alanda başarıyla anılması en büyük hedefim. Hepinizi tebrik ediyorum’’ dedi.

oduIavthsqapy78g46wqxme0.jpg

pfwldcos4jhyncpittfqybr1.jpg

vvokb02lk9xmwImz1bcdryaw.jpg

sogdxwkt9fcuaq8wIpv3n2yc.jpg

exI2kfoftzcmqxpyg6wj1ugr.jpg

xfo6jflphuy9bcdqsdrn3war.jpg

iaoj647ghakszgeqlc8tv9rm.jpg

gahjn5j1p2astpdeqkyrmko4.jpg

arttolejw98ulyzbq05xnz4s.jpg

t1bmp6ktrhd8sz3e5vucb7pl.jpg

zhpbu3axi6mv7nhs1cgabkpd.jpg

swox2kjguqoutlev71rprdby.jpg

cfhxym1smrkk9l0Io48y2adi.jpg

j8gsurxv9xdnmhec04kuowt1.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.