1589 PERSONEL, 261 ARAÇLA KARLA MÜCADELE MESAİSİ

1589 PERSONEL, 261 ARAÇLA KARLA MÜCADELE MESAİSİ

03 Şubat 2023

Kış çalışmalarını aylar öncesinden tamamlayan Küçükçekmece Belediyesi, kentte etkili olması beklenen kar yağışı öncesi hazırlıklarını sürdürüyor.

Fen İşleri Müdürlüğü’nün koordinasyonunda 10 bölgeye ayrılan ilçede, kar yağışıyla birlikte 1589 personel, 261 araç ve ekipmanla 7/24 sahada görev yapacak.

Başkan Kemal Çebi: Ekiplerimiz çalışmalarını özveriyle sürdürüyor

Olumsuz hava koşullarında vatandaşların gündelik işlerinde herhangi bir aksama olmaması için ekiplerin büyük bir özveri ile çalıştığını dile getiren Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Marmara Bölgesi için turuncu alarm vermesinin ardından yaşanabilecek her türlü olumsuzluğa karşı önlemlerimizi almıştık. Kar yağışına her an hazır olan ekiplerimiz tüm mahallelerimizde çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Tüm vatandaşlarımızdan yapılan uyarıları dikkate almalarını, toplu taşıma araçlarını kullanmalarını, kar lastiği ve zinciri olmayan araçları ile trafiğe çıkmamalarını rica ediyorum. Küçükçekmecelilere hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Karla mücadele ekibi göreve hazır

Belediye ekipleri karla mücadele kapsamında, 32 JCB, 11 küreme ve tuzlama aracı, 33 açık kasa araç (elle tuzlama aracı), 2 greyder ve 7 sepetli aracın da yer aldığı toplam 261 araçla sahada olacak. İhtiyaç halinde siteler ve vatandaşların talebini karşılamak için Fen İşleri Müdürlüğü stoklarında 3 bin 500 ton tuz ise hazır bulunuyor.

Yayaların ve sürücülerin yollarda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması, günlük yaşamın aksamaması adına hummalı bir çalışma yürütülen Küçükçekmece’de, Fen İşleri Müdürlüğü’nün yanı sıra Park ve Bahçeler, Veteriner İşleri, Zabıta, Kadın ve Aile Hizmetleri, Sosyal Yardım İşleri, Ulaşım, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekipleri koordineli görev yapacak.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Aşevi’nin kazanları yoğun kar yağışının beklendiği bu günlerde kaynamaya devam edecek. Veteriner İşleri Müdürlüğü ise sokaktaki sessiz dostları, kışın soğuk yüzüne teslim etmiyor. Ekipler, kentte bulunan yem ve su odaklarına düzenli periyotlarla mama takviyesinde bulunuyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, olası kar yağışı veya fırtına sonrası yollara, araçların üstüne yıkılma ihtimali bulunan ağaçların kaldırılması için sahada hazır bulunuyor. Olası bir kar yağışında acil bir durumla karşılaşan vatandaşlar 444 4360 nolu telefondan Küçükçekmece Belediyesi İletişim Merkezi’ne ulaşabilirler.

ln2tpxf9evl3mpxrsgz6uqbk.jpg

gyo9wlz6jze7tx1dsc5ff3xq.jpg

egrvpk3iIo8lsx2fhjbupah6.jpg

f1Idary9fpadumli7ocxnc2h.jpg

Ise0pwiq5dyttav72cg8dauz.jpg

exkhvbbglzItdadq15p0gplv.jpg

poxz2rbpfw0snaIhhoidfudk.jpg

zz9ldkurfdpwhvx7lvsehctx.jpg

li5d9adbccbmkhs6gjqle0jt.jpg

tuk6vpf9yhq4mzar5uhnledz.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.