17 bin öğrenciye sağlıklı yaşam dersi

17 bin öğrenciye sağlıklı yaşam dersi

Maltepe Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik düzenlenen, “Hijyen, sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam ve ergenlik dönemi” seminerleriyle, son 3 yılda 17 bin öğrenciye eğitim verildi.

Maltepe Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik düzenlenen, “Hijyen, sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam ve ergenlik dönemi”  seminerleriyle, son 3 yılda 17 bin öğrenciye eğitim verildi. Farklı yaş gruplarındaki öğrencilere yönelik ücretsiz düzenlenen çalışmalarla, çocukların sağlıklı yaşam alışkanlıklarını erken yaşlarda kazanmaları amaçlanıyor.

Maltepeli öğrencilere yönelik olarak Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri tarafından düzenlenen sağlıklı yaşam dersleri, büyük ilgi görüyor. Son 3 yılda 17 bin öğrencinin faydalandığı eğitimler, Emine İbrahim Pekin İlköğretim Okulu ve İmdat Vakfı Dumlupınar Ortaokulu’nda devam etti.  Sinevizyon eşliğinde yapılan  sunumunda, temizlik ve hijyen alışkanlığı kazanmanın kişinin ileri yıllardaki sağlığını da doğrudan etkileyeceği belirtildi. Gelişme çağında sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemine dikkat çekilen eğitimde, kahvaltı alışkanlığı edinmenin önemi ve obeziteden uzak durmak için yapılması gerekenler anlatıldı. Öğrenciler ergenlik döneminin genel özellikleri,  aile ve çevreyle yaşanan çatışma durumlarını aşmak için çözüm önerileri ve arkadaşlık ilişkileri hakkında da bilgilendirildi. Sağlığı bozan nedenlerin karşılıklı soru cevaplarla anlatıldığı eğitimde, doğru soruları bilen öğrencilere hediyeler takdim edildi. (23.02.2017)


Kaynak: istanbulses / Maltepe
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.