300 MOTOSİKLET TUTKUNU GAZİLER İÇİN TURLADI

300 MOTOSİKLET TUTKUNU GAZİLER İÇİN TURLADI

Bu yıl 15’incisi düzenlenen sürüş etkinliğine Türkiye’nin dört bir yanından gelen motosiklet tutkunları katıldı. Motorcular, şehit yakınları ve gazilerle birlikte Ankara turu yaptıktan sonra Anıtkabir’de Atatürk’ün huzuruna çıktılar.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi bu yıl 15’incisi düzenlenenGaziler Sürüşüetkinliğine destek verdi.

HarleyDavidsonAnkaraChapterYönetimi tarafından düzenlenen etkinliğe Türkiye’nin dört bir yanından Başkente gelen yaklaşık 300 Harley Davidson tutkunlarımotorlarının arkasına, gazileri, gazi ve şehit yakınlarını alarak kısa bir Başkent turu yaptılar.

Turun ardından Anıtkabir’e giden motorcular Ulu Önder Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktılar.

 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN DESTEĞİ DEVAM EDECEK

Doğal Yaşam ve Atatürk Çocukları Parkı’nda düzenlenen etkinliğe Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Şube Müdürü Celal Ünal, HarleyDavidsonSahipleri Derneği Ankara Başkanı Hikmet Yağcı, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkanı Abdurrahman Yılmaz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yumuk, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık ile şehit yakınları, gaziler ve motorcular katıldı.

Toplum içinde gazilere olan duyarlılığı artırmak için çalışmalara devam edeceklerini kaydeden Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Şube Müdürü Celal Ünal,“Gazi Meclisimizin Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanının verişinin 102. Yılı sebebiyle Harley Davidson ile birlikte organizasyon düzenlemenin haklı gururunu yaşıyoruz”dedi.

Gaziler ve şehit yakınları için etkinlik düzenlemekten büyük mutluluk duyduklarını dile getiren HarleyDavidson Sahipleri Derneği Ankara Başkanı Hikmet Yağcı ise “Bu sene 15’inci Gaziler Sürüşünü gerçekleştiriyoruz. Motor tutkunu Harley Davidson kullanan dostlarımızla beraber gazilerimizle güzel bir gün geçirmeyi amaçlıyoruz”diye konuştu.

Gaziler Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlediği için Ankara Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Sekreteri Şinasi Eryiğit de “Bu anlamlı günde gazilerimizle, şehit yakınlarımızla birlikte olmaktan son derece mutluyuz 19 Eylül Gaziler Günü’müz kutlu olsun”ifadelerini kullandı.

qh7c6puje0u2ak35tpwjrqgw.jpg

9rfn25clqivthgawgjua4kf8.jpg

mupIk0dq1h8pwodl7e4eani5.jpg

ly8bhfr2v15munypzp3daoqg.jpg

gjtxz7va9mkujylluad1qccv.jpg

Ig7obsn1aaiw2rlnv9e5ctqr.jpg

y3hakvxkjrs21xtd6fieq0rz.jpg

cl74fyss5nzmxkaqIm1ozev9.jpg

gixxntuvm6ahkohIkj7ybvzc.jpg

cm8jmljIhhp03qcwld2z1ad7.jpg

jwhiogy92lfsemvpkdbo8wlu.jpg

k9cyw2r6bpq8n1yrIplhgeeo.jpg

I8lgqtufkpshgujw1rkl2vpz.jpg

twzbp3kqIgfxc9dyqgdzjjoy.jpg

vcx2rnkr8d7ook6fg5bfttuI.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.