31 Mart Seçimlerinde Kozanlılar da “Zeydan Karalar” Demeye Hazırlanıyor

31 Mart Seçimlerinde Kozanlılar da “Zeydan Karalar” Demeye Hazırlanıyor

 

BaşkanZeydan Karalar merkez ve kırsal ilçelerde, köylerde, mahallelerde halkla biraraya gelmeye, ziyaretlerde bulunmaya, açılışlar ve temel atmalargerçekleştirmeye devam ediyor. Başkan Zeydan Karalar Kozan’da MahalleMerkezi’nin temelini attı, ziyaret ettiği noktalarda halkın yoğun ilgi ve sevgigösterileriyle karşılaştı.

 

AdanaBüyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kozan’da halkla ve muhtarlarlabuluştu, Mahalle Merkezi’nin temelini attı. Kozanlıların yoğun ilgi ve sevgisiile karşılaşan Başkan Zeydan Karalar “Biz de seviyoruz Kozan’ı Kozanlı’yı,zorla değil ya” diye içten bir cevapla karşılık verdi.

 

BaşkanZeydan Karalar, Kozan’da esnaf ziyareti yaptı, Faydalı Mahalle Merkezi’nintemel atma törenine katıldı, Kozan Seçim Ofisi’nin açılışını yaptı, muhtarlarlabir araya geldi. Ziyaret ettiği her noktada büyük bir ilgi ve sevgi ilekarşılanan Başkan Zeydan Karalar halktan sık sık “Yollarımızı uçak pisti gibiyaptın” teşekkürü duydu.

 

KOZAN’DAHİZMET ALMAYAN KÖY KALMADI

BaşkanZeydan Karalar’ın Kozan Cami Kebir Caddesi’nde başlayan esnaf gezisi, TılanKöyü ziyareti ile devam etti. Ardından Faydalı Mahalle Merkezi’nin temel atmatörenine katılan Başkan Zeydan Karalar’ı coşkulu kalabalık karşıladı.

FaydalıMahalle Muhtarı Özden Özkaya, “Yol dedik yaptınız, park dedik yaptınız,mezarlık sundurmamızı yaptınız, 40 yıldır suyumuz yoktu Allah sizden razı olsun,onu da getirdiniz” ifadelerini kullandı.

 

BaşkanZeydan Karalar da, “Kozan’a yaklaşık 1 milyar liralık yatırım yaptık. 491 bin 592metre sathi kaplama yaptık, 332 ton da asfalt döktük. İstinat duvarları, kilitparke, 9 köprü, 11 menfez ve 371 bin 179 metre içme suyu hattı döşedik,asbestli boruları değiştirdik, değiştiriyoruz” dedi.

 

Kozan’ın103 mahallesinin her köyüne hizmet gittiğini belirten Başkan Zeydan Karalar,maliyeti 4 milyar lira olan Yedigöze Barajı’ndan Su Getirme Projesi’nintemelini attıklarını, 2 buçuk yılda projeyi bitirerek, Kozan’ın köylerinisağlıklı suyla buluşturacaklarının müjdesini verdi.

BATMIŞBELEDİYEYİ DEVASA HİZMETLERİ YAPAR HALE GETİRDİK

Adana’nınartık metropol değil bir megapol olduğuna dikkat çeken Başkan Zeydan Karalar, batmışbir belediyeyi düzlüğe çıkararak, Adana’ya yakışır 3 alt geçidi, 5 bulvarı, 221bulvar yenileme ve 3 milyon ton asfaltlama işini; 321 iş makinesi ve 111 otobüsalımını ve sayısız hizmetleri borçlanmadan yaptıkları gibi, mucizevi malidisiplin ile borcu gelirinin 4 katı olan belediyeyi, geliri borcunun 4 katıhaline getirmeyi başardıklarının altını çizdi.

FAYDALIMAHALLE MERKEZİ’NİN TEMELİ ATILDI

Konuşmalarınardından 450 metrekare alana sahip, alt katı cami ve üst katı taziye evi olarakhizmet verecek Kozan Faydalı Mahalle Merkezi’nin temeli edilen dualar vedökülen beton ile atıldı.

GÖRÜYORUMKİ KOZAN KARARINI VERMİŞ

FaydalıMahallesi’ndeki temel atma programının ardından Kozan İlçe Merkezi’ne geçerekseçim ofisi açılışına katılan Başkan Zeydan Karalar’ı coşkulu bir kalabalıkkarşıladı. Gördüğü tablo karşısında Başkan Zeydan Karalar, “Görüyorum ki Kozankararını vermiş” dedi.

 

Kozan’dakikalabalığa hitap ederken Adana Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirdiklerimali mucizeyi anlatan Başkan Zeydan Karalar, uyguladıkları mali disiplin veyönetimle; mazot alamayan, işçi maaşı ödeyemeyen, 351 haciz dosyası bulunan birbelediyeyi devasa yatırımlar yapan bir belediyeye dönüştürdüklerini bildirdi.Başkan Zeydan Karalar, yılmadan, yorulmadan Adana için kendisini adaya adayaçalışmayı sürdüreceğini kaydetti.

 

YENİDÖNEMDE HİZMETLER ARTARAK DEVAM EDECEK

Mitingedönüşen seçim ofisi açılışını bazı binaların penceresinden izleyen gençlere deseslenen Başkan Zeydan Karalar, Kent Meydanı başta olmak üzere Pozantı veAladağ’da açtıkları yurtlarla gençlere barınma imkânı sağladıklarını; hizmeteaçtıkları İnce Memed, Saimbeyli, Kozan, Kuruköprü, Dumlupınar, Hadırlı, Karataşve Güneşli-Yamaçlı halk kütüphanelerinde binlerce gence ders çalışma ortamıoluşturduklarını, yine Kozan başta olmak üzere Kuruköprü, Karataş ve Ceyhan Kurs Merkezleri ilegençlerin sınavlara ücretsiz hazırladıklarını anlattı.

KOZAN’DA BU İŞ TAMAM…

Kozan’akazandırılan ilk ve tek Gündüz Bakımevi’nin kendileri döneminde açıldığına,Kozan’da neredeyse eksik köy yolunun kalmadığına, ilçenin en güzel parkıKubilay Parkı’nı yaptıklarına değinen Başkan Zeydan Karalar, Kozan’a yakışır birKültür Merkezi inşa edeceklerini, Yedigöze’den Su Getirme Projesinitamamlayacaklarını belirterek, “İnşallah yeni dönemde tüm bu hizmetleriarttırarak devam ettireceğiz. Kozan hazır görüyorum. Bir seçim ofisi açılışınabu denli yoğun ilgi gösteriliyorsa, bu iş tamam demektir” diye konuştu.

HİZMETEDERKEN SİYASİ AYRIM, OY HESABI YOK

Kozan’dakiiklimin bir kardeşlik iklimi olduğuna vurgu yapan Başkan Zeydan Karalar, siyasiayrım, oy hesabı yapmadan hizmet etmeye devam edeceklerini vurguladı. 

 

Seçim ofisininaçılışının ardından Başkan Zeydan Karalar, esnaf ziyaretlerini sürdürdü,sonrasında muhtarlarla bir araya geldi. 

1hwvpqwxz5iaeozdkc0c94nl.jpg

awrbyngctz1846jxjglehvdd.jpg

njb79xbocdi0wmvuysq1osk2.jpg

sqlc5vpdg73tskhymutfaebw.jpg

fIl4pfssjcj3huwltypzeboz.jpg

f9zecmj7t54eighdq3vmbpnw.jpg

ntrzakavbmflxs0ydhqulc6d.jpg

wtkjsvtkodmron48pz6ac2uz.jpg

r45hbz6cq1wfugb0mn7wnovs.jpg

deIdwproh0wns2uq4pjjracl.jpg

txolk9gblpzhwbxhefas8d0j.jpg

l5r6az8bqnqlahs4xsdgeiez.jpg

nwbryuc6opv3na9zfcgrty1x.jpg

j2ar3fzymaetvk1icr9oclvh.jpg

gc0dypswkearowdnnoqbllf4.jpg

jxhbybkqe56pnfnkimwvxwd2.jpg

pmqcobrkxl8vdzncsdx3yej9.jpg

sg0rikecxupalhtwhc7ved2v.jpg

p9oymq30bswz8uy7aurddncw.jpg

4nIpwvqrkocld8szblbjxh2i.jpg

jqc3yjved5zfuftxpsmrh7gx.jpg

5bl9u4gkr2gfy3aqhvxwydhm.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.