32. Geleneksel Sarıkız Hayrı Yapıldı

32. Geleneksel Sarıkız Hayrı Yapıldı

Kaz Dağları’nda efsanelere konu olan Sarıkız anısına Edremit Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Geleneksel Sarıkız Hayrı’nın 32.’si kırsal Güre Mahallesi’nin Kavurmacılar Mevkii’nde yapıldı. 

Sarıkız’ın yaşadığına inanılan Kadağları’nın eteklerinde ki Güre Mahallesi Kavurmacılar Mevkii’nde gerçekleştirilen hayra bincilerce kişi katıldı. Sarıkız anısına mevlit okunması ile başlayan hayırda keşkek, nohut, pilavdan oluşan yaklaşık 2 bin 500 kişilik yemek ve şerbet ikram edildi. 

Gün boyu süren etkinlik için vatandaşların daha kolay ulaşım sağlaması için Güre Mahallesi’nden Kavurmacılar mevkiine otobüslerle ring seferleri düzenlendi.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, her yıl Ağustos ayında yapılan hayrı bu yıl orman yangınlarına karşı alınan önlemler nedeniyle Eylül ayında yapmak zorunda kaldıklarını belirterek “Bölgemizin yüzlerce yıllık geçmişe dayanan bir geleneği olan Sarıkız’ı yine vatandaşlarımızla birlikte anıyoruz. Bir ay gecikmeli olmasına rağmen yine binlerce vatandaşımız ile birlikte beraberiz. Hayrımıza katılan, dualarımıza eşlik eden, en önemlisi katılımları ile bu geleneğin sürmesine katkı veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hayrımızı ve dualarımızı Allah kabul etsin” dedi.

 

ufhb6wrzjz2ms4xlschgw3pv.jpg

zoabg2kmajkhn5dvcyIttler.jpg

jutpImbxil9whsa0noqyfbwv.jpg

knqzmpqj7nx24sthdmreukg8.jpg

9zwambniuId2edg5sjhe7phc.jpg

3knwbqhqpgdb9ucmeec0zgtu.jpg

oj2sdqzI73fpuxmfujn0xovh.jpg

tvf460damktagyrne3qduw2o.jpg

7epwciefdbz6htjd4oktnps3.jpg

80Iweay9ev5cfupnatrt7cuj.jpg

sxic7lotu0b1ahgu6pv2jonk.jpg

eywlhtjdht3ue9bqcra1somf.jpg

qujy0kmzs4hwdf6vcuaxwprx.jpg

e1smvdpscqhlajrbcwb6veny.jpg

c8ljvyd1uvkopo7zbtapqyx5.jpg

s7mberxvkcwdgzgvkoy3uajs.jpg

iluxnc9dehv3bvajqpsdoklt.jpg

fccjtuofh3s0azbqa4m7tx5g.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.