4 DAKİKADA HİJYENİK KESİM

4 DAKİKADA HİJYENİK KESİM

Bayrampaşa Belediyesi ekipleri kurbanlıkları, ‘Monoray sistemle’ İslami kurallara uygun olarak 4 dakika gibi kısa bir sürede keserek hızlıca sahiplerine teslim edecek.

İslam aleminin en önemli dini bayramlarından Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Bayrampaşa Belediyesi, kurban hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşların kurban ibadetlerini gönül rahatlığıyla yerine getirebilmeleri ve mağdur olmamaları için çok sayıda kurban satış ve kesim noktası belirleyen Bayrampaşa Belediyesi, kontrol noktalarında kurbanlıkları yaş, gebelik ve sağlık kontrolünden geçirdi. Yaşı tutmayan, gebe olan ve sağlıksız bulunan hayvanlar kurban alanlarına alınmadı.

4 dakikada hijyenik kesim

Bayrampaşa Belediyesi’nin son teknolojiyi kullanarak ‘Mega Center 5’i Bir Yerde’ hazırladığı modern kurban kesim tesisinde ise ‘Monoray sistemle’ 4 dakika gibi kısa bir sürede büyükbaş kurbanlıklar kesilebilecek. Kesim öncesi ise tüm kurbanlık hayvanlara göz bandı takılacak. Güvenlik kameraları ile takibi sağlanan ve sürekli dezenfekte edilen kurban satış ve kesim merkezinde otomatik galoş makineleri ve tartı aletleri hazır bulundurulacak. Vatandaşlara kurban etlerini koyabilecekleri poşetler ve kurbanla ilgili önemli bilgilerin yer aldığı el broşürü dağıtılacak, çocuklara da kurban temalı boyama kitabı ile kalem seti hediye edilecek.


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.