4 GÜN BOYUNCA SÜRECEK TRABZON GÜNLERİ BAŞLADI

4 GÜN BOYUNCA SÜRECEK TRABZON GÜNLERİ BAŞLADI

23 Eylül 2022

Küçükçekmece’de 4 gün boyunca sürecek Trabzon Günleri, Sefaköy Fevzi Çakmak Meydanı’nda başladı. Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Trabzonlular Derneği iş birliği ile gerçekleştirilen festivalin ilk gününde Karadeniz’in sevilen sesleri Ekin Uzunlar ve Uğur Albayrak sahnedeydi. Küçükçekmeceliler, sanatçıların söylediği şarkılara horon ve yöresel oyunlarıyla eşlik etti.

Trabzon’un tarihi, kültürü, yöresel yemekleri ve el sanatlarının buluşma noktası olan festivalin açılışına Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’nin yanı sıra siyasi parti temsilcileri, Muhtarlar, STK’lar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Çebi'nin vatandaşlara hamsi ve helva ikramıyla başlayan etkinlik horon gösterisi ile devam etti.

Hemşerileriyle Küçükçekmece’de buluşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşayan Belediye Başkanı Kemal Çebi festivalin açılış konuşmasında, ‘’Gururla söylüyorum ki çok değerli ve kıymetli bir ülkede yaşıyoruz. Her bölgenin kendine göre kültürü, özellikleri var ve bu birikimi derneklerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız İstanbul’a taşıyor. Böylece kültürlerin sonsuza dek yaşamasını sağlıyorlar. İkincisini yaptığımız bu Trabzon Festivali’nin inşallah devamı gelecek. Komşularımız dört gün boyunca burada eğlenecekler, yöresel ürünlerin yer aldığı stantları gezecekler ve Trabzon kültürü ile buluşacaklar. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum’’ dedi.  

Küçükçekmece Trabzonlular Derneği Başkanı Hafız Şirazi Kaba ise, ‘’Derneğimiz ve Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu ikinci buluşmamızda tekrar bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hemşerilerimizin sorunlarına bir nebze de olsa katkı sunmayı hedefliyoruz. Belediye Başkanımız Kemal Çebi’ye desteklerinden dolayı teşekkür ederim’’ dedi. 

25 Eylül’e dek sürecek

22-25 Eylül tarihleri arasında Sefaköy Fevzi Çakmak Meydanı’nda sürecek olan Trabzon Festivali’nde Onay Şahin’den, Hülya Polat’a, İsmail Türüt’ten Erkan Yeşilyurt’a Karadeniz müziğinin sevilen sesleri Küçükçekmecelilerle buluşacak. Trabzon’un tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtılacağı festivalde, el sanatları ve hediyelik eşyalardan oluşan standlar da yer alıyor.

coghfn0dyjlcyidlbqze8ut9.jpg

q7zl5lguhdsc6njweu8mbnxm.jpg

h5hjk4bxlqxplywpzjwygddq.jpg

ihu9use8cdmzwq3aIyb5phfk.jpg

czv7m9txk6dsokymguo3jq5i.jpg

ebtbkqphsqw2xkp8v6dmtfu3.jpg

zajkbj017xeivczpo4t5pIwn.jpg

4csgnc9pzngry3dqlat2bIbo.jpg

at5rnlm3fzgb6abgtqxuzycr.jpg

wntlfg5kera6kxqhu7peqdbv.jpg

hfnefr3ugmzctlb10m4wyag6.jpg

pu7mpyoItkqebhxxrufon1yl.jpg

rk1x5au2e8taigmkfbjwzosq.jpg

h4I39amkysnof5inzgosudqk.jpg

titdpydw8oxann7eolfpIchj.jpg

9r7vgwxhkxupcjr2f4Il0paz.jpg

c3dpxdslnoabrwfc2oy8jhek.jpg

o6c7t3uqnIkjysn0zsadbqev.jpg

kli0jwmtxrz65jIsdaecmvnu.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.