59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Ödüller Bu Gece Açıklanacak!

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Ödüller Bu Gece Açıklanacak!

 

 

1 Ekim’de geleneksel Festival Korteji, Onur ve Başarı Ödülleri ile Edebiyat Uyarlaması Senaryo Yarışması Ödülleri’nin sahiplerini bulduğu açılış töreniyle başlayan bir haftalık sinema maratonu bu akşam açıklanacak Altın Portakal Ödülleri ile sona eriyor. 

Törende jüri üyeleri Yeşim Ustaoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan, Azra Deniz Okyay, Harun Tekin, Nurgül Yeşilçay, Uğur İçbak, Anamaria Marinca, Nikolaj Nikitin, Valdimar Jóhannsson, Ezgi Mola, Melikşah Altuntaş, Nazlı Elif Durlu, Ceylan Özgün Özçelik, Hilmi Etikan, Elif Ergezen, Görkem Yeltan, Feyzi Tuna, İsmail Güneş, Murat Erşahin, Olkan Özyurt, Uğur Vardan’ın yanı sıra Mustafa Alabora, Aybüke Pusat, Melisa Sözen, Gülsen Tuncer, Nilüfer Aydan, Ayşenil Şamlıoğlu, İpek Bilgin, Ayşe Erbulak, Abdurrahman Keskiner, Engin Ayça, Tarık Pabuçcuoğlu, Nurcan Eren, Şerif Gören, Tayfun Pirselimoğlu, Serdar Orçin, Melike Demirağ, Serap Aksoy, Salih Güney, Yusuf Sezgin, Biket İlhan, Tolga Karaçelik, Serpil Tamur, Ayçin İnci, Kemal Uçar ve sanat dünyasından daha pek çok isim  ve yarışma filmlerinin ekipleri Antalya’da olacak. 

Festivalde bir hafta boyunca 33 ülkeden 74 yönetmenin imzasını taşıyan 66 film izleyicilerle buluştu. Ulusal Yarışmalar’da yer alan filmlerin gösterimleri film ekiplerinin katılımı ve izleyicilerin yoğun ilgisiyle gerçekleşti. Birçok seans için biletlerin kısa sürede tükendiği festivalde bugün izleyiciyle buluşacak son filmler; David Lean’in yönettiği “Arabistanlı Lawrence / Lawrence of Arabia” 12.00’da AKM Aspendos Salonu’nda, Behçet Güleryüz yönetmenliğindeki “Seyirlik Bir Gariplik: Van Gölü Canavarı” 14.00’da AKM Perge Salonu’nda, Çiğdem Sezgin imzalı “Suna” 12.00’da ve Ümran Safter’in yönettiği “Kabahat” 14.00’da Doğu Garajı Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak. 

Uluslararası Uzun Metraj Yarışma filmlerinden Kazem Daneshi’nin Fajr Film Festivali’nde En iyi Senaryo Ödülü’nü kazanan, belediye başkanını ilgilendiren bir davada görevli olan bir savcının yaşadığı ikilemi konu aldığı “Mahkeme / Dustland” bugün saat 17.00’da AKM Aspendos Salonu’nda gösterilecek.

Festivalde Dün!

Festivalde dün, Özel Gösterim bölümünde yer alan, ödüllü belgeselleri ile tanınan Ümran Safter’in ilk uzun metraj kurmaca filmi “Kabahat” izleyiciyle buluştu. Yönetmen Ümran Safter, yapımcı Suraj Sharma, oyuncular Mina Demirtaş ve Ece Demirtürk’ün katılımıyla gerçekleşen gösterim sonrası izleyicilerle bir söyleşi gerçekleşti. 

Çiğdem Sezgin’in yönetmenliğini yaptığı erkek egemen bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir kadını konu alan, Tarık Pabuçcuoğlu ve Nurcan Eren’in başrolünde yer aldığı “Suna” filminin gösterimi ekibin katılımıyla gerçekleşti. Film sonrasında izleyicilerle bir araya gelen film ekibi merak edilenleri yanıtladı. 

Mehmet Güreli’nin yönettiği, duayen yapımcı Abdurrahman Keskiner’in portresi “Bir Zamanlar Yeşilçam - Abdurrahman Keskiner” gösteriminde senarist Görkem Yeltan ve Abdurrahman Keskiner salonda izleyicilerle buluştu.

Festival kapsamında dün akşam Metin Akpınar ile Muhabbet adlı gösteri Antalya Spor Salonu’nda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ev sahipliğinde, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz’in de katılımıyla Antalya halkıyla buluştu. Yoğun ilgi gören gösteride izleyiciler Metin Akpınar’ın, Zeynep Miraç moderatörlüğünde mizahtan siyasete, müzikten yemeğe, umuttan aşka, geçmişin tatlı anılarından geleceğe uzanan muhabbetine tanıklık ettiler. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin idari direktörlüğünü Cansel Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu üstlenirken, sanat yönetmenliğini Başak Emre, Antalya Film Forum direktörlüğünü ise Armağan Lale ve Pınar Evrenosoğlu yürütüyor.

n1dlhhqvtuwistobypaacmkd.jpg

q3kpczwg6vivb2rh75bIudwu.jpg

1i7g9qnqxcbalkutIwjdhlhx.jpg

qj4jzxwf8rylmktIuynuvgbq.jpg

zqj1xwcpetm6was8fdgkvql7.jpg

sfpy2kqedhgwokmhtusv9pel.jpg

4cyy6lm2qzhtajmaf10I7bpf.jpg

omwuvmyera1ctfygqtapqdp6.jpg

dlwjyyu2zqh0spukr7nczkno.jpg

qn2uwrpnmtx8tkw1rjzopoia.jpg

xohrzuefwkrtqp2acv9a80cu.jpg

zduqrgl8nkbqs0hghlsxn4a2.jpg

upcghv3xt8edb5j2osuaa7Ic.jpg

04fmqI8okk23qv5nllnbzect.jpg

hcrqkpzyhmqof06wftdm2ls1.jpg

ladl7nrqocgxzsfrttmvj0zd.jpg

mdqd0jIknajlrobyhxncsvv5.jpg

0fxuipcb8jbchtul5asozkhr.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.