6. Geleneksel İsmet Atlı Karakucak Güreşleri Kozan Faydalı’da Yapıldı

6. Geleneksel İsmet Atlı Karakucak Güreşleri Kozan Faydalı’da Yapıldı

Başkan Zeydan Karalar,“Türk gibi kuvvetli dedirten, bayrağımızı göndere çeken güreşçilerimizisaygıyla anıyorum.”

Ali BönceoğluBaşpehlivan oldu.

Dünya ve OlimpiyatŞampiyonu efsane güreşçi, Adanalı İsmet Atlı adına Adana BüyükşehirBelediyesi’nce düzenlenen 6. Geleneksel İsmet Atlı Karakucak Güreşleri Kozanilçesi Faydalı Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Atlı Ailesimensupları, Çok sayıda konuk, şampiyonluklara imza atmış eski güreşçiler, bölgehalkı ve güreşseverlerin katıldığı organizasyonun açılışında konuşan AdanaBüyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar güreş sporunun Türk Milleti içinönemine değindi.

BÜTÜN DÜNYAYA, “TÜRKGİBİ KUVVETLİ” DEDİRTEN ATA SPORUMUZ…

Başkan Zeydan Karalar,“20 binin üzerinde gence çok sayıda branşta spor eğitimi veriyoruz ama güreşinbizim toplumumuzun üzerinde çok özel bir yeri var. Dünyaya ‘Türk gibi kuvvetli’dedirten ata sporumuzdur güreş. Şanlı bayrağımızı göndere çektiren bütünşampiyonlarımızı buradan saygıyla anıyorum. Merhum İsmet Atlı da efsanegüreşçilerimizden biridir. Onun adına yakışır bu güreşleri her yıl düzenlemekve ata sporumuzu yaşatıp geliştirmek istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ninKurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ‘Sağlam kafa sağlam vücuttabulunur’ diyerek sporun önemini dile getirmiştir. Spor ayrıca çok sayıda insanıbir araya getiren, kaynaştıran ve sosyal bağları güçlendiren bir olgudur. Bütünsporcularımıza başarılar diliyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Ben sporcunun zeki,çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ sözlerine uygun sporcularolmalarının önemine bir kez daha vurgu yapmak istiyorum” dedi.

“YOLUMUZ MUSTAFA KEMALATATÜRK’ÜN YOLUDUR”

Başkan Zeydan Karalarkonuşmasını şöyle tamamladı: “Mehter Marşı da bizimdir İzmir Marşı da bizimdir,Malazgirt Zaferi de biçimdir, Ulusal Kurtuluş Savaşı da bizimdir. Hepsine sahipçıkmak lazımdır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e minnet borcumuz olduğunuasla unutmayalım. Bizim yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur, başka dayolumuz yoktur.”

Güreşlerin sonucunda AliBönceoğlu Başpehlivan olurken, Halil Hopur ikinci, İsa Göçen ile Adem Uzunüçüncü oldu.

Başpehlivanlıktadereceye giren sporculara toplam 26 bin lira ödül verilirken, güreşlerde toplam270 bin lira ödül dağıtıldı.

rx0vmzbhnzojwudpf3nydehm.jpg

lasotjdj410rapv2wdgxuesm.jpg

2kuIqfqydbwnihgjsveblfcc.jpg

1xkgmfjnrokv579dwtlmi4zI.jpg

jlbuooggx1fsu68f3q7cb2aI.jpg

0hf8qvnxobl3wgru9hp4nkI5.jpg

avn9lbxkrhmzxcft8bufI2jq.jpg

g10zbeyl5qtm3yxr24wuidho.jpg

biy7nskruq9n1heyrwp3jkxj.jpg

hpb41akkl08eceahvjjzsfmd.jpg

ig9o2gmfyd0zhvlhjnro1aqI.jpg

wka6egcopmhjyz0aIxv84gnc.jpg

p5nsctragdoutzlug0xjq4jn.jpg

ygbmvcov7wftaro2zig9xusp.jpg

dh41rjerwzsud0nqmyjhlbic.jpg

ndhierwqstqjcldtvIygu5br.jpg

ljtayem3hmpzadvslsj7okIn.jpg

ise6wpywqnrx0mdzkolg7cbp.jpg

roycwbd0gnr7Imsewl2csajv.jpg

ljb04vnby9wIl67e5xyfugoe.jpg

etksp9vzjh7u6dpobhvznfys.jpg

qsxg4diqgbo0wjywctraruz7.jpg

z59dgnplqxfumy4s3rukbwzr.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.