7. SARIYER TİYATRODA ŞENLİĞİ SONA ERDİ

7. SARIYER TİYATRODA ŞENLİĞİ SONA ERDİ

Sarıyer Belediye Tiyatrosu'nun 7.sini düzenlediği Sarıyer TiyatrOda Şenliği sona erdi. Birbirinden güzel yetişkin ve çocuk oyunlarına ev sahipliği yapan şenlik, 43 günde 13 bin 97 sanatsevere tiyatro şöleni yaşattı.

Sarıyer Belediye Tiyatrosu'nun düzenlediği 7. Sarıyer TiyatrOda Şenliği 43 gün boyunca 23 yetişkin, 8 çocuk oyunu ile 223 sanatçıyı ağırladı. 25 Mart’ta usta tiyatrocuların katıldığı kortejle başlayan şenlik 6 Mayıs’a kadar devam etti. Modern mimarisiyle İstanbul’un en prestijli mekânı Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi, Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi ve Rauf Denktaş Kültür Merkezi olmak üzere 3 sahnede Genco Erkal, Rutkay Aziz, Altan Erkekli, Taner Barlas, Dilek Türker ve birbirinden usta sanatçılar tiyatroseverlerle buluştu.

 

43 GÜN BOYUNCA TİYATRO

 

Türk dünyasının ortak paydasını, sevincini, kültürünü, sanatın en güçlü dalı tiyatro ile harmanlayarak vatandaşlar arasında köprü kuran Sarıyer Belediyesi, Sarıyerlilere sanat dolu günler yaşattı. 25 Mart’ta Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi’nden Cumhuriyet Meydanı’na kadar 7’den 70’de herkesin büyük ilgi gösterdiği kortej yürüyüşüyle başlayan şenlik, Sarıyer Belediyesi Tiyatrosu’nun sahnelediği "Kafkas Tebeşir Dairesi" ile perdelerini kapadı.

 

SARIYER, KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ OLACAK

 

“Tiyatro Yalan Söylemez” temasıyla sanatın insanları bir araya getirmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Sanatın yozlaştırıldığı bu dönemde tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapmak bizim için gururdur” dedi. Sarıyer’in kültür ve sanat merkezi olacağını belirten Başkan Genç, “Nitelikli salonlar arttıkça bu kalite daha da artacak. Eksikliğini duyduğumuz uluslararası etkinlikleri de artık buralarda göreceğiz. Vatandaşların yüksek ücretlerden dolayı gidemediği etkinliklere burada ücretsiz gidebilmesi çok güzel. Sanatçılarla ve toplumun her alanından insanla bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

 


Kaynak: Sarıyer Belediyesi


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.