ABB BAŞKENTLİ GENÇLERİ BLD 4.0 İLE GELECEĞE HAZIRLIYOR: ANSERA TECHBRİDGE’DE ‘AKADEMİ ANKARA’ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

ABB BAŞKENTLİ GENÇLERİ BLD 4.0 İLE GELECEĞE HAZIRLIYOR: ANSERA TECHBRİDGE’DE ‘AKADEMİ ANKARA’ EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Hizmet anlayışında BLD 4.0 ile Başkent’te dijital dönüşüm başlatan Ankara Büyükşehir Belediyesi; istihdama katkı sağlayacak, beyin göçünü önleyecek ve genç girişimcilerin dünyaya açılmasının önünü açacak çalışmalarını hayata geçirmeye devam ediyor.

Ankara’da bilişim ve teknoloji sektörünün gelişmesine katkı sağlamak amacıyla önce Kuzey Ankara’da başlayan TechBridge Akademi eğitimleri şimdi de Ansera Teknoloji Merkezi’ndedevam ediyor. ABB Bilgi İşlem Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde22 farklı üst düzey alanda verilen ücretsiz“Akademi Ankara”eğitimlerine Ansera TechBridge Akademi’de de başlandı.

AKADEMİYE GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ

Dijital çağın en popüler alanlarından olanmetaverseeğitiminden oyun geliştirmeye, kriptolojiden robotik kodlama ve sinema tekniklerine kadar birçok bölümün yer aldığı eğitimlere katılan 100 kişi, 1,5 ay boyuncahem teorik hem de pratik olarakyazılım eğitimi alacak.

Eğitime gençlerin yoğun ilgi gösterdiğini ve projenin örnek teşkil ettiğinin altını çizen Eğitmen İrem Gökçe,“Büyükşehirin öğrencilere sağladığı bu imkânlar gerçekten takdir edilecek bir düzeyde. Öğrencilerin enerjileri çok yüksek. Eğitmenler olarak güzel sonuçlar çıkaracağımıza inanıyorum. Pozitif geri bildirimler alıyoruz. Eğitime ilgi beklentimizin üzerinde”dedi.

EĞİTİM GENÇLERİN BİLİŞİM SEKTÖRÜNDE İSTİHDAM ŞANSINI YÜKSELTECEK

Akademi’de açılan kurslara katılma hakkı kazanan gençler, alacakları eğitimlerin ardındanbilişim sektöründe meslek sahibi olma şansını da yakalayabilecek.

Hafta içi her gün saat 09.30-17.30 saatleri arasında Başkentli gençlere verilecek ve devam zorunluluğu olan ileri düzey teknoloji eğitimlerinin ardından 2-3 yıl içinde yaklaşık 100 binin üzerinde gencin dijital endüstri piyasasına kazandırılması hedefleniyor.

AKADEMİ’DE WORKSTATİON BİLGİSAYAR, GREEN BOX VE WHİTE BOX STÜDYOSU DA BULUNUYOR

Konferans Salonu, greenbox ve whitebox stüdyosu, üst düzey donanımlı workstation bilgisayarlar, akıllı tahtalar, spor odası ve birçok teknik imkânın da bulunduğu Ansera TechBridge Akademi’de düzenlenen‘Akademi Ankara’eğitimine katılan gençler ise projeyle ilgili memnuniyetlerini şu sözlerle dile getirdi:

-Burak Bozkurt:“Yazılım bölümü okuyorum ve yazılım programlarında kendimi geliştirmek için geldim. Ortam ve imkânlar çok güzel.”

-Elçin Kılıç:“Küçüklüğümden beri oyunlara ve animasyonlara ilgi duymuştum. Eğitim alma arayışındaydım. Bu donanımda eğitim veren yer bulamadım. Büyükşehirin düzenlediği bu eğitimler ilgimi çekti ve başvurdum. İyi ki de başvurmuşum.Bu eğitimlerin büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum.”

-Melisa Yılmaz:“Kendimi kodlama ve yazılım alanında geliştirmek için bu eğitime başvurdum. Özellikle ortamı görünce hayran kaldım. Derslikleri gezdim, yenilikçi ve güzel dizayn edilmiş. Biz gençlere bu fırsat tanındığı için teşekkür ederim.”

-Gamze Yurdakul:“Lisede öğretmenim. Öğrencilerime faydalı olabilmek için burada kendimi geliştirmeye geldim. Buranın imkânları çok güzel. Donanımlı bir ders alanı yaratılmış. Güzel bir eğitim süreci bekliyor bizi, heyecanlıyım…”

-Kemal Gülnar:“Her şey güzel hazırlanmış. Üzerine çalıştığım bir projem var ve projemi geliştirmek için bu eğitimleri almam gerekiyor o nedenle buradayım. Gençler için muazzam bir ortam yaratmışlar, Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum.”

-Esra Duygu:“Pek çok alandaki bölümler tek bir çatı altında veriliyor. Teknolojik aletler ve fiziki koşullarla oldukça keyifli bir yer. Yararlı işler çıkarmak için güzel planlanmış.”

-Hakan Öncü:“Bu eğitim içeriğinde komplike çok güzel eğitimler var. Bu eğitimler benim çok işime yarayacak. Eğitim sınıflarını gördüm oldukça profesyonel görünüyor.”

-İrem Demir:“Bu eğitimde olduğum için çok şanslı hissediyorum. Buradaki herkes bu alanda ilerlemek istiyor, hepimizin hayalleri var. Bu kurs bizim hayallerimize önayak oldu. Bugün ilk günümüz çok heyecanlıyım. Ortam oldukça donanımlı. Mansur Başkana çok teşekkür ediyorum bize böyle bir imkân sunduğu için.”

-Berk Savi:“Hazırlanan bu eğitim bu alanlara ilgi duyanlar için büyük bir katkı. Organizasyona bakıldığında bir üniversitenin potansiyelinden daha fazla icraat çıkarabileceğimiz bir platform var burada. Atmosfer çok güzel. Öğrenciler birbiriyle hemen kaynaştı. Dışarıdan bu eğitimleri almak istesek yüksek fiyatlardan dolayı alma şansımız yok ama eğitimin ücretsiz veriliyor olması bize büyük avantaj sağladı.”

-Yunus Han:“Ben oyun tasarımları yapıyorum. Bunun görsel yönünü güçlendirmek için bu eğitimi almaya karar verdim. Umarım güzel şeyler öğreneceğiz.”

-Büşra Tokgöz:“Akademide böyle bir eğitimi duyunca ve ücretsiz olduğunu duyunca hemen başvurdum. Dijital çağa ayak uydurmak ve mesleğimi dijital boyutta devam ettirebilmek için bu eğitime başvurdum. Ufuk açıcı programlar hazırlamış. Oldukça teknolojik bir imkân sunulmuş.”

8ht1lymfwvstnz5Imx4pl6oe.jpg

5prbulobxqfxkod8zd4yIa69.jpg

m3xz0ejh7r29cjsnadmksvvb.jpg

kryxouj2cvksntg1pqmbc6h3.jpg

holxep1dInu0tcmqirmbcxuj.jpg

ev4rwfrvko8xwpIobgcdjx1t.jpg

yrnvIeugtkhoxsglmbt4wwc5.jpg

Imwncaexr5ng7rxviehk8hvy.jpg

zeblunr0gk7tr3lbujoawqwz.jpg

k1dyw0ds4zxctkp8oqfa7f5j.jpg

4ymcqe3wlxptvundyoabj8aq.jpg

fmya3lnjk2qsthwc7d1txuyq.jpg

p8vn2msIzxw7bemgticqhrt9.jpg

jI2flgc5s9ynawhnwkhpd43f.jpg

zav6nqy4kkhs8lnvmmuwojlx.jpg

lqfrylzfhb2qb5tryju4nc6c.jpg

s60tqnsun2j74ltcdpermbvy.jpg

qer2xah6cnwfvstobz5bhc7y.jpg

y0ia1oxIz7ldrge2zw8dykeu.jpg

crseo9l3mvjkq8dxxtye05g4.jpg

mhhrduaodsr5pekwcyjmv0fj.jpg

4vuyxhqrk2qsjrjcfbmocl5f.jpg

tfscvp6mhturxw1nbubqva9z.jpg

2gv8k5vh1itds3zkIzlbxj9p.jpg

rlac2d3fhuyIjow560eqzpmm.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.