ABB BAŞKENTLİ KADINLARI DİNLİYOR

ABB BAŞKENTLİ KADINLARI DİNLİYOR

22 ilçede yüz yüze gerçekleştirilecek ‘Kent Hizmetlerinde Kadın İhtiyaçları Anketi’ne Başkentli kadınlar, “https://forms.ankara.bel.tr/kadin-ihtiyaclari-anketi” adresi üzerinden online olarak da katılabilecek. Anket çalışması ile 6 bin kadına ulaşılması hedefleniyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te yaşayan kadınların yerel yönetimlerden beklentilerini belirlemek için geniş kapsamlı ve ikinci kez anket çalışması başlattı.

7 HAFTADA 6 BİN KADINA ULAŞILMASI AMAÇLANIYOR

Kadınlara kentsel hizmetlerden sosyal hizmetlere kadar tüm ihtiyaç ve beklentilerinin sorulduğu ve 8 Temmuz 2022 tarihine kadar devam edecek anket ile 6 bin kadına ulaşılması amaçlanıyor.

Yerel Eşitlik Eylem Planı kapsamında yapılan anket ile Başkentli kadınların beklentileri ölçülerek 2023 hedefleri planlanacak. Elde edilecek sonuçlara göre hazırlanacak istatistikler ise raporlandıktan sonra kamuoyu ile paylaşılacak.

HEM YÜZ YÜZE HEM ONLİNE ANKET İMKÂNI

Polatlı’dan başlatılan anket çalışmasına katılan ABB Kadın Çalışmaları Birim Şefi Şenay Yılmaz, şu bilgileri verdi:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak Ankara genelinde 6 bin kadınla yapacağımız anket çalışmasına Polatlı’dan başladık ve 7 hafta boyunca merkez ve kırsalda yaşayan kadınlara Ankara Büyükşehir Belediyesinden ne beklediklerini soracağız ve onların beklentileri doğrultusunda hedeflerimizi belirleyip istekleri üzerine çalışmalarımızı başlatacağız.”

-İkbal Ersoy:“59 yaşındayım. Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını çok güzel buluyoruz. Her konuda yardımcı oluyorlar. Kırsal kalkınma desteklerinin de çok büyük yardımı oluyor. Kadın Danışma Merkezi de her zaman yanımızda.”

-Eda Şahin:“65 yaşındayım. Kırsal kalkınma desteklerinden de yararlandık, ne lazımsa veriyor Büyükşehir Belediyesi. Kadın Danışma Merkezi de sürekli geliyor yanımıza ve sıkıntılarımızı öğreniyorlar.”

-Selma Gencer:“Büyükşehir’in çalışmalarından çok mutluyuz. Çevremizden de duyuyoruz çok memnunlar. Yanımızda olduğunu hep hissediyoruz.”

Anket çalışmasında hijyen kiti dağıtımı da gerçekleştirilirken, 2019 yılında yapılan anket sonucuna göre kadınlar tarafından en çok talep edilen bebek bakım odaları 8 noktada hizmete açıldı.

yqjIozwetuhkm5cgthpm70q9.jpg

enceaw5asvu4d23yn81ozrqz.jpg

lalxpkwrtszbtn3eh7ocqaed.jpg

stkj2c7wh85evix6lbygutvz.jpg

wz6onyahsa7o4hpvunfcfbeI.jpg

rzutidupzex42v5n0ja7py6d.jpg

k72oylflk9dwsuqbenxcbgIz.jpg

xghviar3qgvlfu8d59run2ej.jpg

hqo0Idauawpogefnkbshcxsi.jpg

rgkqzycivocwxsb2mdethrkl.jpg

hec7pz9hubpolxrd8g6lyI2j.jpg

dffetcsygjzu9aicgzIomqxa.jpg

efcawpwsre36jdm2o0yaI7kg.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.