ABB BAŞKENTLİLERİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİYOR

ABB BAŞKENTLİLERİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve Ankara Diş Hekimleri Odası“Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası”kapsamında iş birliği yaparak vatandaşları ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendiren farkındalık etkinlikleri düzenledi.

Kızılay Güvenpark’ta yer alan sağlık kabini başta olmak üzere Batıkent ve Koru Metro İstasyonlarında kurulan stantlarda vatandaşlara broşür ve diş macunu dağıtarak bilinçlendirme çalışmaları yaptı.

 

ÖNCELİK TOPLUM SAĞLIĞI

Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan ve Ankara Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Er’in de Kızılay Güvenpark’ta bulunan sağlık kabininde katıldığı farkındalık etkinliğinde ağız ve diş sağlığı konusunda doğru ya da yanlış bilinen bilgiler de detaylı şekilde anlatıldı.

Ağız ve diş sağlığı bilincini daha da yaygınlaştırmak istediklerini belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan,“Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak Ankara’da her can değerlidir. O canların sağlığı daha değerlidir. Biz ağız ve diş sağlığının, sağlığın başlangıcı olduğuna inanıyoruz”dedi.

Ankara Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Er ise düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

“Ülkemizde bilimsel diş hekimliği mesleğinin 114’üncü yılını kutluyoruz. Toplumda koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerini önceleyen politikaları önemsiyor ve bununla ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda Ankara Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle toplumda ağız ve diş sağlığının farkındalığını artırmaya yönelik faaliyetler sürdürüyoruz.”

c1apueojch7qfm35yiksmv2b.jpg

pdi72twfsduo9mgbljhagcju.jpg

7v3egnduiqbpy1ps4klxfwem.jpg

rnkj47uq8kIi3nahbgemmrp9.jpg

jya9ru21pv8hhqsnb3wcldgb.jpg

cIofyztrk8imw5sdvhztyjun.jpg

twcf6sql4eu9d3kl8jax7t2z.jpg

y2hplf97qumtx4e18cfxd3vp.jpg

kogibt84jrcsuzvuefvdmbq3.jpg

5ripzfexwnkwhuyakvtlzdxf.jpg

gok1jfmqt7agov0dayshIr68.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.