ABB’DEN ‘ÇOCUKLAR İÇİN ATÖLYE’ EĞİTİMİ

ABB’DEN ‘ÇOCUKLAR İÇİN ATÖLYE’ EĞİTİMİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi“öğrenci dostu”uygulamalarla sanatı, bilimi ve teknolojiyi küçük yaşta aşılamak amacıyla eğitim ve sosyal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam ediyor.

ABB, Ankara Kalkınma Ajansı ve Usturlab Deneyim Merkezi ile iş birliği yaparak Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kulübü üyesi 7-12 yaş arasındaki yaklaşık 800 çocuğa yönelik“Çocuklar için Atölye” çalışması başlattı.

HEDEF: TABİAT VE SANATI TEKNOLOJİK MATERYALLERLE ÇOCUKLARLA BULUŞTURMAK

Felsefe, sanat ve bilimsel üretim sürecini daha erişilebilir hâle getirmeyive tabiatın bu çağdaki yolculuğuna eşlik etmeyiamaçlayan ABB ile UsturlabDeneyim Merkezi bu projeyle; bilimi sokağa, oyunlara, şehirlere ve okul sıralarına taşıyarak dezavantajlı çocukları da bilim ve teknoloji ile buluşturmayı hedefliyor.

Usturlab Deneyim Merkezi Eğitim Direktörü Ayşe Ersöz Ekizoğlu, eğitim programı hakkında şu bilgileri paylaştı:

“2010 yılından beri felsefe, sanat, tabiat ve bilimin serüvenine eşlik ediyoruz. Atölye eğitimleri, müzeler, kutu oyunları ve atölye eğitimleri düzenleyerek çocuklarımızı nitelikli eğitimlerle buluşturuyoruz. Amacımız bir sosyal sorumluluk projesi olarak dezavantajlı çocukları Usturlab nitelikli eğitimleriyle buluşturabilmek. ABB’den gelen çocuklara 4 gün süresince gönüllü eğitmenlerimiz tarafından ücretsiz eğitim desteği sağlayacağız.”

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Çocuk Hizmetleri Şube Koordinatörü Nagehan Topcu da projenin Başkentli çocukların eğitimine katkı sağlayacağına dikkat çekerek,“ABB Çocuk Kulüplerimize bağlı yaklaşık 800 çocuğu bu atölyelerden faydalanması için Usturlab’a getiriyoruz. Bu projenin amacı çocuklara yaz döneminde sanat, bilim ve temel bilimlerle ilgili bilgi vermek ve keyifli zaman geçirmelerini sağlamak”dedi.

ÇOCUKLAR BİLİMİ, DOĞAYI VE SANATI EĞLENEREK ÖĞRENİYOR

Çocukların nitelikli astronomi, bilim, doğa, sanat ve teknoloji eğitimlerine erişimlerine katılımlarını kolaylaştırmak için 20-21 Temmuz tarihlerinde ilki verilen ücretsiz eğitim 27-28 Temmuz 2022 tarihlerinde de devam edecek.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde öğrenim gören ve Usturlab Deneyim Merkezi’nde eğitim alan öğrenciler tarafından gönüllü olarak verilen eğitimlere katılan Başkentli çocuklar ise düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

-Toprak Kaya:“Hayvanların özelliklerini ve anatomisini inceledik. Yaz tatilimi burada geçirmekten mutluyum. Eğlenceli bir eğitim süreci oluyor benim için.”

-Merve Naz Ergişi:“Burada kâğıtlara tavşan çizdik, boyadık ve kestik. Burada zaman çok güzel geçiyor. Yeni arkadaşlar tanımış oluyorum bu sayede.”

zvyfyI8p3lmghcmk1aqdkqew.jpg

mmfn3wjftr1pavyrdx2n69ts.jpg

dgapsozkej5naeybI60qnrzv.jpg

ro9yrku8fhmg2czm6bxtvne1.jpg

bykrk4xhe8ldowswfxqmctta.jpg

nlmxzsrgq5q7ajtl9kbpifra.jpg

oqs27mpwn9gfj5kIgmuabzp4.jpg

fqymbuwhwsvtxdgim3xqzo2p.jpg

p35nd0rzmot4cfexnju1icz8.jpg

ivzzryjgxbl2c9buso8hfqw7.jpg

72h9l5nxfzdynjIvp4f06e3u.jpg

vot1zglldvkom3uxb9fd8kph.jpg

t7uwsvk9s0zltnm2rpraxvcx.jpg

8laowjuqfphxb9sngqmhktrv.jpg

krjasmgxzn4rvhlpwcgp9z31.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.