ABB’DEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE TARİHİ VE TURİSTİK GEZİ

ABB’DEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE TARİHİ VE TURİSTİK GEZİ

Üniversiteliler, hem Ankara’yı yakından keşfetti hem yöresel yiyecekleri tattı hem de bol bol hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Öğrenci dostu uygulamalarıyla tüm Türkiye’ye örnek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte öğrenim gören üniversite öğrencilerini sosyal aktivitelerle buluşturmaya devam ediyor.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Geçici Barınma Merkezi’nde misafir edilen üniversite öğrencileri Beypazarı ve Çayırhan’a düzenlenen gezide bir araya geldi. Beypazarı Tarihi Çarşısı’nı, Kent Tarihi Müzesi’ni ve Çayırhan Gölü’nü gezen öğrenciler şehrin tarihi, doğal mekânları ile sosyal alanlarını keşfetti. Gün boyu birbirleriyle vakit geçirerek kaynaşma imkânı bulan öğrenciler, hem bol bol hatıra fotoğrafı çekildi hem de geleneksel ve yöresel yiyecekleri tattı.

Amaçlarının Ankara’ya gelen üniversite öğrencilerinin Başkenti de yakından tanımalarını istediklerini söyleyen Kurtuluş Geçici Barınma Merkezi İdarecisi Zeynep Deniz,“Çocuklarımız burada sadece okul okusunlar istemiyoruz. Gezsinler Ankara’mızı tanısınlar, buranın kültürüne hâkim olsunlar istiyoruz. Çünkü her gelen ‘Ankara’da deniz yok biz ne yapacağız burada?’ diyor. Ankara deniz olmadan da sevilebilecek bir yer bunu tanıtmaya çalışıyoruz. Bugün Beypazarı’nı gezdik, denizimiz varmış hissi oluşturmak için Çayırhan Gölü’ne geldik. Ayrıca kahvaltı, sinema, tiyatro, gezi ve konser etkinlikleri de yapıyoruz. Bu şekilde öğrencilerimizle bir aile ortamı kurmaya çalışıyoruz. Çünkü ailelerinden uzakta yaşıyorlar. Aileden uzakta yaşamanın ne demek olduğunu bildiğimiz için öğrencilerimizi yaşadıkları maddi ve manevi boşlukları doldurmaya çalışıyoruz”ifadesini kullandı.

 

“SADECE KONAKLAMA DEĞİL, BÜTÜN MANEVİ DESTEKLERİ SAĞLIYORLAR”

Üniversite okumak için Ankara’yı tercih eden öğrenciler ABB’nin sadece konaklama konusunda değil manevi konuda da destek olduğunu söyleyerek “üniversite Ankara’da okunur” mesajı da verdi.

Kendilerini Ankara’da evlerinde gibi hissettiklerini belirten öğrenciler ABB’ye şu sözlerle teşekkür etti:

-Fatma Arslan:“Mardin’den Ankara’ya okumaya geldim. Mansur Başkan’ımız olmasaydı belki Ankara’yı bu kadar çok sevmeyecektim. Kendisine çok çok teşekkür ediyorum hem kendi hem de arkadaşlarımın adına. Sadece konaklama imkânı değil bize manevi bütün destekleri sağlıyorlar. Başkanımız bizi ziyarete de geliyor, bunu herkes yapmaz.”

-Ümran Akgedik:“Malatya’dan geliyorum. Başvurularımız yedekte kaldığı için yerleşemedik. Mansur Başkan’ımız sayesinde Belediyemizin açmış olduğu yurtlarda konaklama imkânı bulduk. Aynı zamanda derslerimizden kalan boş zamanlarımızda bizler için sosyal aktiviteler de düzenleniyor ve onlara da katılıyoruz. Bu durumdan çok memnunuz ve mutluyuz çok teşekkür ederiz.”

-Menşure Şerboyeva:“Özbekistan vatandaşıyım ve Ankara’da üniversite kazandım. Buraya geldiğimde benim yurt sıralamam yoktu ve kalacak yerim de yoktu. Belediyenin yurtlarında kalıyorum şu an. Servislerle tiyatrolara, konserlere götürüyorlar ve hiçbir ücret de almıyorlar. Çok memnunum, çok teşekkür ederiz. Öğrenci şehri bence Ankara…”

-Semiha Göl:”İstanbul’dan geldim. Belediyemizin bize konaklama imkânı sunduğu yerde kalıyorum ücretsiz bir şekilde. Ankara ilk başta güzel bir şehir değildir, denizi yok falan diyorduk ama gezdikçe, gördükçe, öğrendikçe mutlu oluyoruz. Herkesin burada okumasını tavsiye ederim. Seviyoruz, mutluyuz öğrenci olarak. Bu şehirde okunulacağını ben bu sene daha iyi öğrendim ve anladım inşallah devamı da burada olur.

t6gpqsex4zm81cibhvusfj7d.jpg

thnxoqctcgqmgu1vjedf8haj.jpg

pay5uzjltxhb3how1kdv4rtj.jpg

hkovaqm0jk7rzfIoplznj5ud.jpg

fr7bpgz1yk5jmipewew06snv.jpg

gaw1mn5uho9cfzbbqefvljy4.jpg

cyhbpzkisIswxmh3av4ot6xd.jpg

0hIfeuwkojlndxiupp6xhv1q.jpg

jwe1kaquyllqns3s568Imjca.jpg

3v5tsvar6ip09dy2pkbyswfo.jpg

eporfwkddmjl1eonzukavhpy.jpg

d54sukIfe1x0hzeyax2t9oyz.jpg

d2sxjrfvnuljelgkohwknzqw.jpg

21ktwou3ls4zinfcqp0qdxro.jpg

dojho0u3kI1tgy5htefk8w7v.jpg

tsrxukdrp9bnmzagiI1lcbjm.jpg

wp89uzidsrgy73reqjvltsbh.jpg

rmroz0eaanxc9w3wfhzu8dsb.jpg

5ecddghIrygq6q2mazj7zpym.jpg

aqkp5dvflww4mg6yzyoujpva.jpg

ae40io7wzqslwltx3sn2pfqn.jpg

yftek3ayo5rzd8f6xIjv0uiz.jpg

kjxyo8e3nqwuymgmxqvfdtb6.jpg

mofesaxcmuv4ydqjcrrklnIj.jpg

u7hy0hlzc6tqkuz42xofgaql.jpg

enuewvjnxoksyuIro7mgprlf.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.