ABB’NİN BALÂ BÖLGESİNDEKİ DRENAJ ÇALIŞMALARI HIZLA SÜRÜYOR

ABB’NİN BALÂ BÖLGESİNDEKİ DRENAJ ÇALIŞMALARI HIZLA SÜRÜYOR

Balâ ilçesine bağlı Büyükcamili, Küçükcamili ve Kesikköprü mahallelerinde toprağın üretkenliğini artırmak amacıyla başlatılan 30 kilometrelik drenaj çalışmasının 23 kilometresi tamamlanarak, çalışmanın sonuna gelindi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçelerde olduğu kadar kırsal ilçelerde da yıllardır devam eden su sorunlarını birer birer çözmeye devam ediyor.

Toplum sağlığını korumak için yoğun mesai harcayan Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri bu doğrultuda, Balâ ilçesine bağlı Büyükcamili, Küçükcamili ve Kesikköprü mahallelerinde başlattığı 30 kilometrelik drenaj çalışmasında sona yaklaştı

KALAN 7 KİLOMETRE KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Toprağın üretkenliğini artırmak, fazla taban suyunun ve yağış sularının kontrollü olarak arazi dışarısına iletilmesi amacıyla bölgede hummalı bir çalışma yürüten Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, kalan 7 kilometredeki çalışmaları da kısa sürede bitirmeyi hedefliyor.

Çalışmaların 23 kilometresini tamamladıklarını ve kalan 7 kilometrelik kısımda çalışmalara devam ettiklerini belirten Ziraat Mühendisi Ali İlker Koçak, şu bilgileri verdi:

“Balâ ilçesi Büyükcamili, Küçükcamili ve Kesikköprü mahallelerinde toprağın üretkenliğini artırmak, fazla taban suyunun ve yağış sularının kontrollü bir şekilde tahliyesini sağlamak amacıyla 30 kilometre drenaj kanal temizliği ve kapanmış drenaj kanallarının açılması hizmetini yapmaktayız. Projenin tamamlanmasıyla arazide gözlemlenen tuzluluk ve taşkın risklerini en aza indirmeyi amaçlamaktayız.”

Yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle muhtarları ise şu ifadeleri kullandı:

-Nevzat Konukcu (Küçükcamili Mahalle Muhtarı):“Ankara Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarından çok memnunuz. Özellikle kırsal kalkınmanın bizim köye ve civar mahallelere çok büyük faydası var. Drenaj, tohum, mazot bize çok büyük desteği var. Drenaj çalışmasının da bize çok büyük faydası var. Kullanılmayan arazilerimiz o drenaj sayesinde kullanılmaya başlandı. Acı suyunu çekmeye başladı o da bizi çok rahatlattı. Motor ve traktörlerin geçemediği yollarımıza boru döşendi o da çok güzel oldu. Büyükşehirin çalışmalarından çok memnunuz.”

-Hatip Aydoğan (Büyükcamili Mahalle Muhtarı):“Kırsal kalkınma çalışmalarından ve projelerinden çok memnunuz. Bugüne kadar görmediğimiz, alamadığımız hizmeti alıyoruz. Drenaj kanallarıyla ilgili 17 bin dönüm arazimiz bu çalışmalarla kurtarılmıştır. Köyümüze ayrıca hayvan yalakları, tohum desteği, nohut gibi projeleri benimsiyoruz, çok memnunuz.”

ln6frs0ujgf8o5k7zI3eaqac.jpg

m9ag3fdl7qorhuk8nIhxsexa.jpg

autl5uqc7wsgsbnkvx1pf8jf.jpg

oa4htlxdbsnaez2x8kju0fup.jpg

ome0jzznfsk2hmiI4pukcsfd.jpg

Isjyvtdbwf5cwqon1haraipd.jpg

boh4jlknsgdjq8gkw56syr7I.jpg

zIudgykq4opv2b6syj5hmxiv.jpg

4ugtdtkvumraxyicpq085p79.jpg

mrwxdhnbqfjvtp0n9y58oi2a.jpg

f4hgtr6edmuwqpxoyg8a32hw.jpg

zjo7x3wnp4iwgqIazlvhbutu.jpg

bwvhx6simzjecxmnyg4rlacq.jpg

ig6tupmu4z5td2navwc9rref.jpg

fqcwseyoith0c145ymjwd3pa.jpg

hwafm0dqro3flI5uzyh8s67v.jpg

adrbzI9wn0pifxtu2j6vhdzl.jpg

ev3vtzci1glt5fyqdaprywxz.jpg

hppwst0jajfm4vshl3e6gbcr.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.