ABB'NİN YETİŞMESİNDE TEKNİK DESTEK VERDİĞİ MUCİZE MEYVE ARONYA İKİNCİ HASADINI VERDİ

ABB'NİN YETİŞMESİNDE TEKNİK DESTEK VERDİĞİ MUCİZE MEYVE ARONYA İKİNCİ HASADINI VERDİ

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığını yetişmesinde teknik destek verdiği süper meyve olarak da adlandırılan ve gıdadan kozmetiğe kadar pek çok alanda kullanılan aronya meyvesi ikinci hasadını verdi.

Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma projesi kapsamında üretimi artırmak ve yerli üreticiyi teşvik etmek amacıyla verdiği desteklerine hız kesmeden devam ediyor.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığının, yetiştirilmesinde teknik destek sağladığı, süper meyve olarak da adlandırılan ve gıdadan kozmetiğe pek çok alanda kullanılan aronya meyvesi ikinci hasadını verdi.

İKİNCİ HASAT ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Gölbaşı Günalan Mahallesi’nde yerli üretici Mustafa Sami Barshan tarafından yetiştirilen aronya meyvesinin ikinci hasadı şenlik havasında geçti. Şenliğe; Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Mutlu Gürler, Diş İlişkiler Daire Başkanı Ramazan Kabasakal, Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Önder Yanmaz, Ankara Milletvekilli Halil İbrahim Oral ve İYİ Parti İl Başkanı Yetkin Öztürk katıldı.

Şenlikte konuşan Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün,"Bildiğiniz gibi bir pandemi süreci yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz. Bu süreç şunu gösterdi, tarım olmazsa olmaz. O yüzden Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak tarıma cansuyu olmaya devam ediyoruz. Burada teknik destek sağladığımız aronya meyvesinin ikinci hasadını yapacağız. Herkese hayırlı olsun"dedi.

Aronya meyvesini üreten yerli üretici Barshan ise"Aronya meyvesi gerçekten çok fonksiyonel bir meyve. Pek çok sektörde kullanılıyor. Şimdi de Ankara çiftçisine kazandırmaya çalışıyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyesine destekleri için çok teşekkür ederim"diye konuştu.

Konuşmaların ardından şenliğe katılanlara aronya meyvesi ile aronya meyvesinden yapılan kek, reçel, çay ve ekmeklerden ikram edildi.

czobkop7mqlIyzjng2hg4yqj.jpg

kpk0xwqgng5twsqfrueu8ho2.jpg

kh0yv9b6xr5egvq28xcitzuj.jpg

ozs5gmbn7ixqfaqtjopelr1c.jpg

I3brzexryewghptgxyaiu2cv.jpg

nxeq9b5u6zfgpy1082drshwI.jpg

v96pxglokbeqIhxpnniog7kr.jpg

jpzrkq74oyjftcvm61iuxsp5.jpg

mgwi6eqj0rcsalm81ygdpxhh.jpg

c0lzrrmdthxu76Ied8qga3fw.jpg

zrb3dcqm8ochu5yjobekpqaf.jpg

20aymy8ovpgdh1o3wfeujgt5.jpg

r3yoaskixne18lpn94t6ylwk.jpg

yeu8ccugrm5zjyk32zaoaIji.jpg

zmpoqktt453y7pxslby2rzIf.jpg

xuwjjgbfrp35nzluy4v6vrl1.jpg

tnqzaI478zldoqu3juevcr1y.jpg

yeojlwmfpbsuwjvfnpguha7I.jpg

dwoxhmuofny6gaghvzzksdqe.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.