ABB YEŞİL BAŞKENT HEDEFİ İÇİN ADIM ADIM İLERLİYOR

ABB YEŞİL BAŞKENT HEDEFİ İÇİN ADIM ADIM İLERLİYOR

Yenimahalle Turgut Özal Mahallesi 2278. Sokak’ta bulunan yaklaşık 12 bin metrekarelik alanda inşa edilen tematik bahçeler, açık hava sineması ve oyun alanlarından oluşan park alanını bu ay içinde hizmete açacaklarını açıklayan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “#Yeşilin Başkenti bir inancın, evlatlarımıza, torunlarımıza temiz nefes miras bırakma mücadelesinin hikâyesidir” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te yeşil alan sayısını artırmak amacıyla kentin birçok noktasında yeni park projelerinin yapımına hız verdi.

Kent genelinde ihalesi tamamlanan ya da yapım aşamasında olan çok sayıda parkın açılışı için gün sayan ABB, Yenimahalle ilçesinde de başlattığı yeşil alan atağını sürdürüyor.

YAVAŞ: “EVLATLARIMIZA, TORUNLARIMIZA TEMİZ BİR NEFES BIRAKMA MÜCADELESİNDEYİZ”

Devam eden park çalışmalarına ilişkin Başkentlileri sosyal medya hesapları üzerinden bilgilendirmeyi sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Yenimahalle Turgut Özal Mahallesi 2278. Sokak’ta inşa edilen yeni park alanının haziran ayı içinde hizmete açılacağını şu sözlerle müjdeledi:

“#Yeşilin Başkenti bir inancın, evlatlarımıza, torunlarımıza temiz bir nefes miras bırakma mücadelesinin hikâyesidir. Yenimahalle’de yaklaşık 12 bin metrekarelik alana inşa edeceğimiz parkımız açık hava sineması, tematik bahçeler ve oyun alanlarıyla bu ay hizmetinizde olacak.”

Yenimahalle Turgut Özal Mahallesi 2278. Sokak’ta yer alan yaklaşık 12 bin metrekarelik boş alanı parka dönüştüren Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, yapım çalışmalarında sona yaklaştı.

Ebrar Camisinin yanında yer alan ve çok sayıda konutun yer aldığı alandaki parkta; modern çocuk oyun alanları, seyir terasları, açık hava sineması ve tematik bahçeler bulunuyor.

9qfdufkgnrx6b23ttommp1hy.jpg

07odrz4gtx3gqwuhjoatlbez.jpg

lslaokk83tvby0n6tbv5wifh.jpg

usaycveggrpqaf2tmq7n6oxl.jpg

hi7wmIyynlx0bffwupktoq2h.jpg

vukqimpf54zd0ywbjtnahosp.jpg

tehxwyxcsdsncourwIk9r5lo.jpg

I8ercsdvdzrfw0obs5kgnjnq.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.