Abdurrahman Atçı Koşusu'nu Benim Sultanım kazandı

Abdurrahman Atçı Koşusu'nu Benim Sultanım kazandı

3 yaşlı dişi safkan Arap taylarının boy gösterdiği mücadele 1200 metre mesafe üzerinden çim pistte yapıldı.

2024 yılı Abdurrahman Atçı Koşusu'nu, Emirhan Aksu'nun sahibi olduğu Benim Sultanım (Turbo - Aryele / Araslı) jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde kazandı. Semra Aksu yetiştirmesi, Uğur Kulak'ın antrenörlüğünü üstlendiği kır dişi tay bu neticeyle birlikte kariyerinin 4. startında 2. birinciliğini kaydetmiş oldu.

Merhum Asli Üyemizi andığımız koşunun ikincisi Esinin Kızı olurken, Porsuk Güzeli üçüncü, Ervanur dördüncü, Pehlivan Güneşi de beşinci olarak yarışı tamamladı.

Koşunun galibi Benim Sultanım için bitiriş derecesi 1.19.19 olurken, farklar 1 Boy - 1/2 Boy - 1/2 Boy - 3 Boy şeklinde sonuçlandı.
 

Abdurrahman Atçı

1905 yılında İstanbul'da doğan Abdurrahman Atçı, ilk kez 1927 yılında düzenlenen Gazi Koşusu'nu kazanan Neriman adlı safkanın jokeyi İhsan Atçı'nın oğludur. Centilmen jokey olarak uzun yıllar at binen Atçı, 1956 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. 1950 - 1952 yıllarında koştuğu Tayyar ve Dabi isimli safkanlarıyla birçok Grup koşu kazanma ve plasesi yapma başarısı gösterdi. 1978 yılında aramızdan ayrılan Abdurrahman Atçı'yı, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

b40qpyq3xv8fd2rxzinkhzcm.jpg

g2japghspftmeuccar3wzot4.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.