ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NDE 12. GÜN TAMAMLANDI

ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NDE 12. GÜN TAMAMLANDI

ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NDE 12. GÜN TAMAMLANDICHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüy&uum..

ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NDE 12. GÜN TAMAMLANDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nün 12. gününde yaptığı basın açıklaması ardından D-100 Karayolu’nda Bolu Dağı’na doğru yürüyüşe başladı.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na, bir kısmı kamp alanında çadırlarda, bir kısmı karavanlarda ve araçlarda, bir kısmı da sabah otobüslerle gelen vatandaşlar eşlik etti.

Bir süre elinde ’Adalet’ yazılı dövizle, yanında bir grup engelli ile birlikte yürüyen Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na kızı Aslı Nadir, oğlu Kerem Kılıçdaroğlu ile onun nişanlısı Mine Alşan da eşlik etti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Dağkent’ten çıkarken İstanbul’a 232, Düzce’ye 38 kilometre mesafe kaldığını gösteren tabelayı geride bıraktı.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na yol üzerinde bazı vatandaşlar ellerinde ’Adalet’ yazılı dövizler ve Türk bayraklarıyla destek verdi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, yol kenarında kendisini bekleyen bir grup köylü kadın ile sohbet ederek bayramlarını kutladı, yaşlı bir kadının elini öptü, kendisini destekleyen bir grup çocukla da birlikte yürüdü.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve yürüyüş korteji  12’nci günün ilk etabında Abant Kavşağı’na kadar 5.5 kilometre yürüyerek burada mola verdi.

Molanın ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu, kortejin önüne geçip, ’Hak hukuk adalet’ sloganı atarak yürüyüşe tekrar başladı. Bu bölümde AKP kurucularından Abdüllatif Şener, Kılıçdaroğlu’nun yanında ’adalet’ döviziyle yürüyürek destek verdi.

Kortej, son etabı da yürüyerek 12’nci günü tamamladı ve Düzce il sınırına girmiş oldu.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve yürüyüşçüler Bolu Dağı’ndaki Varan tesislerindeki kamp alanında geceyi geçirecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nün 13.gününe yarın  saat 08.00’de Bolu Dağı Varan Tesisleri’nden başlayacak.
Kaynak: chp.org.tr


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.