ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 14. GÜNÜ

ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 14. GÜNÜ

ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 14. GÜNÜ 15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola &cce..

ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 14. GÜNÜ

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, on dördüncü gününde de İstanbul’a doğru yürüyüşüne devam ediyor.

Kortej, Genel başkan Kılıçdaroğlu’nun basın açıklamasının ardından, Düzce Kalıcı Konutları yolu üzerinde Cumhuriyet Mahallesi mevkisindeki kamp alanından Sakarya’ya doğru yola çıktı.

Bugün, Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) lideri Alper Taş, Türkiye Komünist Partisi (TKP) Genel Başkanı Erkan Baş ile Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal da ‘Adalet Yürüyüşü’ne katılarak Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na destek verdi. 

İlk molanın ardından yeniden yürüyüşe geçen korteje, tüm dünyadan 140’a yakın ülke, parti ve organizasyonun üyesi olduğu Sosyalist Enternasyonal adına Genel Sekreteri Luis Ayala ve Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı ve CHP Eski Milletvekili Umut Oran da  katıldı.

Kaynak: chp.org.tr

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.