Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu’nu ikinci kez King Berkay kazandı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu’nu ikinci kez King Berkay kazandı

4+ yaşlı safkan İngilizlerin 1400 metre kum pistteki mücadelesinde, A. Murat Şen’in sahibi olduğu, Yeliz Baysal’ın da antrenörlüğünü üstlendiği King Berkay (Bosporus - Cybele / Royal Abjar) jokeyi Müslüm Çelik’le birinciliğe uzandı. A. Murat Şen ve Erkan Bingöl’ün yetiştirdiği 7 yaşındaki al at, aynı pist ve mesafede üst üste üçüncü galibiyetini elde etti. Bu koşuyu 2022 yılının ardından ikinci kez kazanma başarısı gösteren King Berkay, toplamda da 7. Grup koşu zaferine imza atmış oldu.

Yarışı izlemek için tıklayınız.

Koşuda 5 safkan start alırken, ikinciliğe İsa Akyavuz idaresindeki Zolo Muum yerleşti. Mehmet Akyavuz ile General Briella üçüncülükte, Ayhan Kurşun ile Cheeky Son dördüncülükte, Ercan Çankaya ile Flash Bang de beşincilikte yer aldı.

Kazanan King Berkay için bitiriş derecesi 1.26.23 olurken farklar 3 Boy - 3,5 Boy - 3,5 Boy - 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşunun ardından davetlilerin katılımıyla düzenlenen törende, kazanan atın sahibi adına Mehmet Dilmaç’a kupasını ve çiçeğini Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar takdim etti.

Kazanan safkanın jokeyi Müslüm Çelik’e de hediyesini Zeydan Karalar takdim etti.

Başkan Zeydan Karalar, ayrıca Adana Hipodrom Müdürü F. Bora Güralp’e günün anısına çiçek verdi.

Koşu dolayısıyla hipodroma gelen Büyükşehir Belediye Bandosu yarışseverlere keyifli anlar yaşattı.

kmbthIndsvsq2rjpaj7dynbm.jpg

gxb9vyzw3b0Ionvzpjdramut.jpg

efkjxdnryph3qe2kanlzbxy5.jpg

4jacd0gb2dew1yx3lazro8v5.jpg

omtca63xgndiow7hbnugesdp.jpg

8xjec0gsdxnoe2jiha1mubpo.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.