Adnan Saygun’da iki dünya kenti konuşulacak

Adnan Saygun’da iki dünya kenti konuşulacak


Dünya Kenti İzmir Derneği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi “Bremen-İzmir İş İnsanları Ekonomik Forumu” düzenliyor. 6 Haziran Pazartesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılacak forumda iki kent arasındaki ilişkiler masaya yatırılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in İzmir’i bir dünya kenti yapma hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Dünya Kenti İzmir Derneği, “Bremen-İzmir İş İnsanları Ekonomik Forumu” düzenliyor. 6 Haziran Pazartesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki forumda iki kentin avantajları, yaşadıkları zorluklar, ortak işbirliği alanları ve gelecek konuşulacak.

İlk oturumunda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç SOYER ve Bremen Belediye Başkanı Andreas Bovenschulte iki kent arasındaki yirmi beş yılı aşan kardeş kent ilişkisi ve birlikte hareket edebilecekleri alanları konuşarak, iki kentin lideri olarak görüş ve önerilerini paylaşacak. “Ekonomik açıdan Bremen ve İzmir’in ihtiyaçları: İki kent için çalışarak büyümek” isimli oturumdaysa Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Markus C. Slevogt’un moderatörlüğünde iş insanları, oda ve dernek başkanları gözünden iki kentin durumu değerlendirilecek. İzmir Kalkınma Ajansı, BremenInvest ve iki kentin karşılıklı yatırımcılarının da söz sahibi olacağı diğer oturumlardaysa, iki tarihi liman kentinin potansiyelleri ve birlikte çalışma olasılıkları hem kurumsal düzlemde hem de kentsel gelişim perspektifinden uzmanlar tarafından masaya yatırılacak.

Forumun çıktısı ise araştırma belgesi haline getirilecek.

7hcb3hvg4ryelrxzo9kzd1qu.jpg

cst4obpzquhc8Iaseyndrmaq.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.