AĞAÇ BUDAMA ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDI

AĞAÇ BUDAMA ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDI

İlçe genelinde ağaç budama çalışmalarını sürdüren Silivri Belediyesi ekipleri, Çeltik Mahallesi Mezarlığı’nda da kuruyan, kırılan dalların budama ve temizlik çalışmasını gerçekleştirdi.

Silivri Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe genelinde başlattığı ağaç budama çalışmalarını sürdürüyor. Ağaçların yere sarkan dallarının temizlenmesinin yanı sıra, kuruyan ve tehlike arz eden ağaçların da budanarak bakımlarını yapan ekipler, ağaçların rahat nefes almalarına olanak sağlıyor.

 

ÇELTİK MEZARLIĞI’NDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI

Tüm ilçe genelinde belirlenen program dâhilinde budama çalışmaları yapan ekipler, sorumluluk alanı dışında yer alan Çeltik Mahallesi Mezarlığı’nda da kuruyan, kırılan dalların budama ve temizlik çalışmasını titizlikle gerçekleştirdi.

 

AĞAÇLAR KIŞA KARŞI KORUMA ALTINDA

Ağaç budama çalışmalarının yanı sıra kış mevsimi hazırlıklarını da sürdüren ekipler, ilçe genelindeki tüm palmiye ağaçlarını soğuktan etkilenmemeleri için koruma altına aldı. Geçtiğimiz günlerde palmiyelerin gövdeleri, kış şartlarından etkilenmemeleri için özel bezlerle sarıldı.

 


Kaynak: istanbulses / Silivri
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.