Ağaç Dede’nin parkında ağaç kardeşliği

Ağaç Dede’nin parkında ağaç kardeşliği

Maltepe Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü Tema Vakfı işbirliği ile Çevre Haftası Etkinlikleri kapsamında Girne Mahallesi Hayrettin Karaca Parkı’nda ‘Ağaç Kardeşliği’ etkinliği düzenledi.
TEMA gönüllüsü olan yaklaşık 150 ilkokul öğrencisi ile Maltepe Belediyesi Altın Yıllar Yaşam Merkezi üyeleri Hayrettin Karaca parkında hazır bulundu. Etkinlikte İsmet İnönü İlköğretim Okulu, Bağlarbaşı İlköğretim Okulu, Evliya Çelebi İlköğretim Okulu, Kazım Tunç İlköğretim Okulu öğrencileri keyifli dakikalar geçirdi.   Etkinliğin ilerleyen dakikalarında iki nesil parkta bir araya gelerek sembolik meşe ağacı dikimi gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında parktaki ağaçlar tanıtıldı ve öğrenciler hazırladıkları çevre konulu şarkıları seslendirilerek hem eğlendiler, hem de eğlendirdiler. Genç ve yaşlı nesili bir araya getiren bu ortak çalışmada Altın yıllar Merkezi üyeleri gelecek nesillere yeşil miras bırakmak hedeflediklerini belirterek onlarda etkinliğe türkülerle ses verdi.
Etkinliğin sunumu Tema Vakfı Maltepe Girne Mahalle Sorumlusu Fatma Esin Kalyoncu tarafından yapıldı. Etkinlikte bir konuşma yapan Tema Vakfı Maltepe İlçe Sorumlusu Fatma Vurgun da Altın Yıllar Yaşam Merkezi’ne teşekkür etti. Maltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehriban Çelebi ise çocuklara seslenerek ‘’Geleceğin genç nesilleri olacak olan sizler, kuraklaşan dünyamız için hala geç değil. 7’den 70’e herkes bir arada ve elimizden gelenleri her zaman yapacağız. Hepinize teşekkür ediyorum" dedi. Tarih : 07.06.2022 Haber Fotoğrafları

mauh5dxdeqx79nr1cgtrp4a8.jpg

sfmjnsi61hrkthqvwcatrcmg.jpg

pbqu6swfzusc7x5cvvlkgmm0.jpg

gubmxvIw8jl94hyysgcd6p7k.jpg

fthjj0seync3xfk6r1mlbo58.jpg

e69zvstIbbxr4m7yel8zndyk.jpg

lpud4othzmbdkqs90gufoevI.jpg

ut5s9hhca0glrkwfr6jkmvxe.jpg

uecpjthos21q9lz7ytfxgms4.jpg

nebogjssvo0xtyeamcuhxfmp.jpg

dpl87lhpdrj21rxbnehmmfou.jpg

dc2ek1bv8p9tjpahm6tsiwrz.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.