AK Parti İstanbul Yeni Gençlik Kolları Başkanını Seçti

AK Parti İstanbul Yeni Gençlik Kolları Başkanını Seçti

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları yeni başkanı Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İl Başkanı Dr. Selim Temurci’nin de katıldığı muhteşem bir kongre ile belli oldu.

 Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılan AK Parti İstanbul Gençlik Kolları 4. Olağan İl Kongresi sonucunda, Melih Ecertaş AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığına seçildi.

İstanbul’un 39 ilçesinden gelen gençlerin ve teşkilat mensuplarının  büyük coşkusuyla gerçekleştirilen kongreye, Bakanlar, Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İBB Başkanı Kadir Topbaş, İlçe ve Belediye Başkanları ile teşkilatın her kademesinden binlerce İstanbullu katıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, salona teşkilat mensuplarının sevgi gösterileri ve alkışları eşliğinde giriş yaptı. Başbakan ve eşi Sare Davutoğlu, salonu dolduran binlerce genci selamlayarak kırmızı karanfiller dağıttılar.

Divan Başkanlığını Genel Merkez Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Cengiz Sunar’ın yaptığı kongre, görevinden ayrılan İl Gençlik Kolları Başkanı Gıyaseddin Gergin’in konuşmasıyla başladı.


Hiçbir Vakit Kalelerimizi Terk Etmedik

Kongrede bir konuşma yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Gıyaseddin Gergin, AK Parti İstanbul gençliğinin üzerine düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getirdiğini ifade ederek, şunları söyledi: “Allah’ımıza hamdolsun, İstanbul’un gençlik teşkilatı şimdiye kadar üzerine düşeni hep yaptı, AK Parti’nin başarılarında büyük pay sahibi oldu. AK Parti, girdiği her seçimden zaferle çıktı. Aziz milletimizin desteğiyle 2 Cumhurbaşkanı çıkardık ve 13 yıldır kesintisiz iktidardayız. Biz İstanbul teşkilatları olarak hiçbir vakit kalelerimizi terk etmedik. Milletin emanetine, iradesine canımız pahasına sahip çıktık. Vesayetçi anlayışlara karşı, Gezi ve 17-25 Aralık darbe girişimini tertip edenlere karşı hiçbir vakit geride durmadık. Paralel yapıya gereken cevabı milletin desteğiyle 30 Mart seçimleriyle verdik. Birlikteliğimizle çok büyük işler başardık.”


Yeni Türkiye İdealine İnanıyoruz

Kongre’de yaptığı konuşmada AK Parti teşkilatında neden mücadele verdiğini anlatan Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın, “Biz, Habil ile Kabil’in savaşında Habil’den yana olanlardanız, bu yüzden buradayız. Biz, Firavunlara karşı Hz. Musa’nın yanında olduğumuzu göstermek için buradayız. Biz, Aliya İzzetbegoviç’in yanında olduğumuz için buradayız. Biz, vesayetçilere, darbecilere karşı mücadele veren Adnan Menderes’in, Turgut Özal’ın, Necmettin Erbakan’ın ve Ahmet Davutoğlu’nun yanında olduğumuz için buradayız. Biz buradayız çünkü, Yeni Türkiye idealine inanıyoruz. Biz buradayız çünkü, AK Parti hak ile batılın savaşında hep doğrudan, adaletten yanadır. Biz buradayız çünkü, 17-25 Aralık darbe girişimi karşısında dik duran Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayız.” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kürsüye çıkmasıyla birlikte, salondaki coşku da doruk noktasına çıktı.İstanbul’u Hoca Olarak Görün

Başbakan Ahmet Davutoğlu, gençlerden İstanbul'u "hoca" olarak görmelerini isteyerek, "İstanbul'un dizinin dibine çökün, her sokağından ders alın, her türbesinde selam durun, her mescidinde namaz kılın, dua edin, her sokağından irfan dersi alın. İşte bu irfan dersini alanlar, İstanbul'u yüceltirler, İstanbul da onları yüceltir. Hep idealleriniz arkasında yürüyün. Size, ‘Bekleyin ve realist olun.’ diyenlere karşı gür sesle 'Bizim kaybedecek vaktimiz yok' deyin. Kararlı bir şekilde yürüyün. Bu kararlı yürüyüşü bugüne getiren bütün İstanbul gençlik kolları başkanlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Sayın Şenol Kazancı'ya, değerli kardeşlerim Ömer Faruk Kalaycı'ya, Erkan Kandemir'e ve nihayet Gıyaseddin Gergin kardeşime teşekkür ediyorum.” dedi.


Ülkemizi Maceraperestlerin Hedeflerine Kurban Etmeyeceğiz

Başbakan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bukalemun siyaseti gibi Batı'ya geldiğinde barış diliyle konuşan, Doğu'da böylesine bir vandalizme, teröre sessiz kalan Demirtaş'a ve avanesine sesleniyorum: Eğer bir tuzağın parçasıysanız, eğer Türk demokrasisini yıpratmak noktasında bir projeyseniz, sizler ve sizin arkanızdakiler bilsin ki; AK Parti, bütün bu tuzakları, bütün bu projeleri yerle bir edecektir. Demokrasimiz emin adımlarla 7 Haziran seçimlerine yürüyecek. Demirtaş, bu saldırıyı yapan bu teröristlere karşı çıkmaktansa Genelkurmay Başkanımızı eleştiriyor ve diyor ki: ‘Genelkurmay Başkanı, AK Parti'nin değil, milletin ordusunun başındadır.’ Evet, Türk Silahlı Kuvvetleri milli bir ordudur. Bu ordunun içinde Yozgatlı da Diyarbakırlı da Mersinli de Gaziantepli de vardır. Demirtaş ve onun takipçileri bilsin ki, Türk Silahlı Kuvvetleri milli bir ordu olduğu için Türk demokrasisini de, Türkiye Cumhuriyeti Devletini de, bu ülkenin geleceğini de koruyacaktır. Türk Silahlı Kuvvetleri demokratik bir devletin ordusudur, dolayısıyla siyasi irade ne diyorsa, o emre itaat eder. Bugün biz, yarın kim milli iradeden güç alarak iktidar olmuşsa, Türk Silahlı Kuvvetleri milli iradeye, o iktidara saygı gösterir. Milli iradeye saygı gösterir çünkü, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ve sadece milletin olacaktır. Biz, demokrasimizi de ülkemizi de bu tür maceraperestlerin hedeflerine kurban etmeyeceğiz."

Sizden Ümidimiz, Beklentilerimiz Büyük

 Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Size hem genel başkanınız ama en çok da ‘hoca’ olarak hitap ettiğiniz için, bir hocanız olarak şunu söylüyorum: Hiçbir zaman makam peşinde değil, dava peşinde olun. Makam peşinde değil dava peşinde olanlar tarih yazarlar. Gerçek dava adamları olan büyükleriniz, 3 dönem milletvekilliğini tamamlayan büyükleriniz, onurla bu görevi kendilerinden sonra gelecek olan milletvekillerine devrediyorlar. Hepsine teşekkür ediyorum. Bir ahlak abidesi olan tek bir fire vermeden 3 dönem bu bayrağı taşıyan bütün büyüklerimize sizin büyüklerinize teşekkür ediyorum. Onlar size en güzel örneği oluşturdular. Bu güzel örneği devam ettirmek sizin görevinizdir. 3 dönem değil, biz 3 ömür değil, 3 asır, 3 bin yıllık bir davanın takipçileriyiz. Aziz gençler; sizler kariyer planlaması içinde değil ideallerin, hedeflerin planlaması içinde olun. Siyasetin içinde yürürken ahlakı, muhabbeti ve gönül dilini konuşanlar olun. Sizden ümidimiz, beklentilerimiz büyük." şeklinde konuştu.

7 Haziran Seçim Başarısı İçin Koşacağız

Kongrede 365 oy alarak AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığına seçilen Melih Ecertaş, seçimlerin tamamlanmasının ardından bir teşekkür konuşması yaptı. Sözlerine, “Dostluğu ve arkadaşlığı için, siyasetteki rehberliği ve dava arkadaşlığı için, kendisinden bu mukaddes görevi devraldığım Gıyaseddin Gergin abime teşekkür ediyorum.” diyerek başlayan yeni İl Gençlik Kolları Başkanımız, “2023 hedefleri açısından tarihi önemde bir seçime gidiyoruz. Seçimlere 57 gün var. Bu süreyi en şekilde kullanarak seçimlere hazırlanacağız. Sandıklara, milletin iradesine sahip çıkacak şekilde, var gücümüzle hazırlanacağız. Tüm ilçelerimizi bu hafta ziyaret edeceğiz, yapılması gerekenleri tamamlayıp, gece gündüz demeden 7 Haziran seçim başarısı için koşacağız. Teşkilat mensubu her bir kardeşime emekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.Haberin Nabzı Gazetesi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.