AK Parti’de,  İlhan Ocaklı yeniden başkan seçildi.

AK Parti’de, İlhan Ocaklı yeniden başkan seçildi.

Şile AK Parti 5. Olağan ilçe kongresine tek liste ile giren İlhan Ocaklı, yoğun bir katılımla yeniden başkan seçildi.

 Şile AK Parti İlçe Teşkilatı’nın 5. Olağan Genel Kurulu, 26 Kasım Cumartesi günü Şile Kapalı Spor salonunda rekor  bir katılımla gerçekleşti. İlgi ve coşkunun yaşandığı kongrede mevcut ilçe Başkanı İlhan Ocaklı, tek aday olarak güven tazeledi. İstanbul milletvekillerinin de akın ettiği kongreye İl yöneticileri ve Şileliler de yoğun bir katılım sağladı.

COŞKU REKORU ŞİLE’NİN
Kongreye katılan eski Avrupa Bakanı Egemen Bağış, “İstanbul’da yapılan bütün kongrelere katıldık fakat, en coşkulu ve görkemlisi Şile’de oldu” dedi.
İlçe Başkanı İlhan Ocaklı’nın ev sahipliğinde yapılan Ak Parti ilçe Kongresine;  İstanbul Milletvekilleri  İsmet Uçma, M.Bilal Macit, Mustafa Ataş, Alev Dedegil, Erol Kaya, Metin Külünk, Osman Boyraz, Oktay Saral, Egemen Bağış, İl Başkan Yardımcıları H.Ali Yıldız ve Halis Dalkılıç, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akçal ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, ilçe başkanları, muhtarlar, basın mensupları, delegeler ve çok sayıda partili katıldı.
İlçe Başkanı İlhan Ocaklı yaptığı açılış konuşmasına teşkilatına ve katılımcılara teşekkür ederek başladı. Ocaklı;“1923’te kurulmuş Şile. Yaklaşık 80 yıllık zaman içerisinde almış olduğu hizmetlerle, sadece Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 10 yıllık zaman içerisinde almış olduğu hizmetleri, alt alta, üst üste hesapladığınızda, bizim dönemimizde 5’e 10’a katladığını göreceksiniz” dedi.
Partililer tarafından konuşması sık sık alkışlar ve sloganlarla kesilen Ocaklı Konuşmasına şöyle devam etti; “O yüzden heyecanımız var, heyecanımızı en üst düzeyde, inanmış vaziyette sonuna kadar daim kılıyoruz. Burada bulunan Şileli hemşerilerimiz, birkaç konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Eğitimden sağlığa, ormandan, ulaşıma, büyükşehir belediyesinden ilçe belediyesine kadar her alanda bugüne kadar ilklere imza atan bir Şile ve Şile ilçe teşkilatı var” dedi.
İLHAN OCAKLI HİZMETE TEŞEKKÜR ETTİ


Ocaklı konuşmasını, “Bugüne kadar bu hizmetlerin Şile’ye gelmesinde emeği geçen başta kurucu genel başkanımız, seçilmiş Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, bugün devam etmekte olan, bizlerle bu projelere destek olan değerli Genel Başkanımız Başbakanımız Profesör Doktor Ahmet Davutoğlun’a teşekkür ediyoruz. Aynı şekilde bu projelerin yapılmasında bizlere abilik yapmış olan bütün İstanbul teşkilatlarının abisi İl Başkanımız Aziz Pabuşçu ve İl Yönetim Kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum. Bir teşekkürde, beraber çalışmaktan onur duyduğum, yerel siyasette hizmetlerinden dolayı Şile tarihinde ilk defa üç defa üst üste seçilen değerli kardeşim, Belediye Başkanım Can Tabakoğlu’na. Görev yapan ve yapmış olan belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Elbette İstanbullumuzun bir ağabeyi var. Bugün yaklaşık 800 milyonluk, sadece Şile’ye yatırımı konu eden değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız İstanbullumuzun ağabeyi Mimar Kadir Topbaş’a ve ekibine teşekkür ediyorum. Değerli hazirun, bir teşekkürde teşkilatıma etmek istiyorum. Bugüne kadar kuruluşunda emeği geçen Zeki Atış kurucu ilçe başkanım, ondan sonra gelen değerli Eren Özdemir ve yönetimlerine ve bu fakirle bugüne kadar devam eden çok kıymetli yönetim kurulu arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı
CANTABAKOĞLU; “HERKES BİZİ İZLİYOR GELECEĞE BAKIYOR”


Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ise, “Bugün burada teşkilatımızın bir bayramını daha kutluyoruz. Bu davayı hizmet bilen bu hizmet aşkıyla çalışan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün,  5. Olağan Kongremizi, Şile’mizde ilk günkü heyecanımızla, 2023’ü,2071’i, geleceğin Türkiye’sini hedef alan, hayalini kuran, sorumluluğunu gelecek nesillerden sırtına yüklemiş birer nefer olarak AK Parti kadrolarıyla AK hayallerle Şile’nin, İstanbul’un, Türkiye’nin geleceğinin aydınlığının mensubiyetinde, aşkıyla mücadele edenlerin sorumluluğunu taşıyan bir kadro olarak gerçekleştiriyoruz. Kongreyi gerçekleştirirken her yeni doğum gibi bu kongremizin de, gelecek mücadelemizde 2015 seçimlerinde 2019’da ve bundan sonraki birçok seçimde yine aynı başarılarla Şile’yi kalkındırmanın mücadelesini vereceğiz. Bundan kimsenin kaygısı olmasın. Sadece AK kadroların değil, Şile’de yaşayan bütün hemşerilerimin bu kongrede gözü var. Herkes bizi izliyor, geleceğe bakıyor. Şile yarın nasıl olacak? Şile dört mevsim yaşayacak mı? Ekonomisi daha iyi noktalara nasıl gelecek? Sağlıkta, eğitimde, kültürde, sanatta, ekonomide, ekolojide her bir noktada daha iyi bir Şile’yi hangi kadrolar Şile’ye sağlayacak. Cevap tabi ki bu AK kadrolar sağlayacak. Bundan yana şüphemiz yok çünkü yaptıklarımız, gelecekte yapacaklarımızın teminatıdır” dedi
Ak Parti Şile İlçe teşkilatının 5. Olağan kongresine rekor sayıda katılım olurken, 431 delegeden 398’i kongreye katılarak oy kullandı. Yoğun bir katılımın olduğu kongreye coşku ve tezahüratlar damgasını vurdu. Mevcut İlçe Başkanı İlhan Ocaklı yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.